Çorbacı Ne Kadar Kazanır?

Çorbacı Ne Kadar Kazanır?

Bilgi Eyl 15, 2022 No Comments

Yeni bir iş kurmak isteyenlerin ilk yöneldiği sektör gıdadır. Kar marjının çok yüksek olması, hızlı geri dönüş alınması bu işin tercih edilmesine neden oluyor. Gıda sektöründe yapılacak işlerden birisi de çorbasıdır. Peki, Çorbacı ne kadar kazanır sorusuna nasıl bir cevap verilebilir. Sizde yakın zamanda bu hizmeti vermek istiyorsanız öncelikle maliyetinizi daha sonra çorbacı ne kadar kazanır? sorusuna cevap bularak işe başlamalısınız. Çorbacı aylık kazancı işin yapıldığı mevki, çorba sayısı, kalite ve lezzete göre 5 bin TL ile 25 bin TL arasında kazanç elde edebilir.

Çorbacı Ne İş Yapar?

Çorbacı işi yapmak isteyenler bu işi çok basit görseler de emek gerektiren ve vakit ayrılması gereken bir iştir. Çorba kültürümüz de sabah yenecek bir ön yemek olarak görülüyor. İnsanlar günün her saatinde bu ürünü tüketmeyi isteyebilirler. Ancak ilk her zaman sabah yemeği olarak tüketim oluyor.

O nedenle dükkanınızı çok erken açmanız ve ürünlerinizi taze hazırlamanız gerekiyor. En zor noktası her gün taze olarak sunulacak olmasıdır. Dükkanın temiz olması, birden fazla çorbanın hızlı ve sıcak bir şekilde servis edilmesi önemlidir. Ayrıca yakın mesafelere servis edilmesi de gerekir. Tek bir personelle çalışmak o nedenle mümkün değildir. Birden çok insan burada çalışmalıdır.

Çorbacı Dükkanında Bulunması Gerekenler?

Bu hizmeti vermeye karar verdikten sonra öncelikle dükkanı hazırlamanız gerekiyor. Usta ve çalışan konularını çözdükten sonra yapmanız gereken malzemenizi hazırlayarak hizmet vermeye başlamaya hazır olmanız olacaktır.

Çorba kazanları ve tencereleri,

Ocak setleri, teçhizatlar, gıda malzemeleri,

Dolap takımları, salata tabakları ve meze tabakları

Geniş bir mutfak tezgahı ve ona gerekli malzemeler

Sandalye ve masalar

Çorba sunulması için gerekli olan kase, çatal, kaşık, su bardağı, peçetelik ve ekmeklik

Bunlar bir çorbacı içinde olacak temel malzemelerdir. Dışarı servis verecekseniz buna uygun ekipmanlarınız da olmalıdır. İş başlamaya hazır hale geldikten sonra çorbacı günlük kazancı sürekli değişim yaşadığını göreceksiniz. Bu insanların taleplerine göre şekillenecektir.

No Comments

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir