Kalorifer ateşçisi maaşları ne kadar ?

Kalorifer ateşçisi maaşları ne kadar ?

İş Dünyası Eyl 10, 2022 No Comments

Kalorifer ateşçisi maaşları ne kadar ? Kaloriferci memurlar, neredeyse bütün devlet dairelerinde ve devlet okullarında bulunmaktadır. Bizde sizlere yazımızda kaloriferci memurlar hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Yazımızın sonunda kalorifercilik mesleği hakkında edinmek istediğiniz bilgilere sahip olacaksınız. İlk olarak “kaloriferci memur ne iş yapar?” sorusunu ortadan kaldıralım. Kaloriferci memurlar, kalorifer tesisatının bakımı, bir sorun varsa düzeltilmesi gibi günlük rutin işlerden sorumludur. Kaloriferci memurlar kışın her gün kaloriferi açmak ve kapatmak ile yükümlüdür. Kaloriferin açılmasına gerek kalınmadığı yaz mevsiminde ise kaloriferci memurlar günlük rutin işleri yapmalıdır. Bu işler genellikle kalorifer dairesini düzenlemek ve temizlemek gibi işlerdir.

Kaloriferci memur nasıl olunur?

Kaloriferci ne demek ? Sorularının cevabı ise; kaloriferci memur olmak isteyen birisi en az lise ve dengi bir okuldan mezun olmak zorundadır. Aynı zamanda kalorifer üzerinde eğitim alması gerekir. Kaloriferci olmak için mesleki bir eğitim almayan kişiler kaloriferci olamamaktadır. Lise mezunu olan bir kişi gerekli eğitimleri aldığı takdirde KPSS’ye girerek kaloriferci memur olabilir. Aynı zamanda kaloriferci memur olacak kişiler akciğer veya kalp rahatsızlıkları gibi ağır rahatsızlıkları olmaması gerek. Bunun dışında kapalı ve sıcak alanda uzun süre kalmanın sorun olmaması gerekmektedir.

Kaloriferci Maaşları 2022

Kaloriferci memur maaşı ne kadar? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız; kaloriferlerin açılması ve gerektiğinde kapatılması gibi işlerden sorumlu olan kaloriferci memurlar ortalama 7 bin TL maaş almaktadır. Birinci dereceden kaloriferci memur olan kişiler ise 7 bin 311 TL maaş alırlar. Lisans veya önlisans mezunu olan kaloriferci memurlar ise 8 bin 355 TL maaş almaktadır.

Kaloriferci Hakkında Sorular

Kamu kurumlarının personel alımı yaparken, kaloriferci iş ilanları üzerinden takibini gerçekleştirebilirsiniz. Yine eleman ihtiyacı olan bazı kurumları sıralama yapmak gerekirse; Kaloriferci arayanlar kurumlar listesi…

  • Adalet Bakanlığı,
  • İçişleri Bakanlığı,
  • Sağlık Bakanlığı,
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı,
  • Dışişleri Bakanlığı,
  • Ulaştırma Bakanlığı,
  • Ceza Evleri,
  • Üniversiteler

gibi sıralayabiliriz. Kaloriferci taban puanları (atama esaslı) 70 puan ile 90 puan aralığındadır. (2022 – 2022 verilerine göre) Kaloriferci belgesi nasıl alınır ? Kaloriferci bonservisi nasıl alınır ? Kaloriferci belgesi ? Bu belgeye sahip olmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kurslara başvurmanız ve kursu başarılı ile tamamlamanız gerekmektedir. Bu anlamda, kaloriferci bonservisi sahibi olmak için sertifikayı almanız gerekmektedir.

2018 – 2019 – 2020 – 2021 – 2022 yıllarında toplamda 5 binin üzerinde personel alımı gerçekleşti. Bu personellerin maaşları memur zamlarına göre Ocak ve Temmuz aylarında verildi. Kaloriferci memur hakkında diğer merak ettiğiniz soru ve görüşlerini bizlere iletebilirsiniz.

No Comments

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir