Tag

Meslek

Bakan Özer’den meslek liselerindeki patent başvurusuna ilişkin açıklama

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, On Birinci Kalkınma Planı’nda yer alan, “Öğrencilerin buluş, patent ve faydalı model başvurusu yapmaları teşvik edilecektir.” hedefi doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öğrenci ve …

‘Temel ihtiyaçları karşılamaya yeten maaşlarımızla bir de yayın yapmak mecburiyetindeyiz’

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Son yıllarda Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz, her kesimi olduğu gibi akademisyenleri de olumsuz yönde etkilemeye devam etmektedir. Bu süreçte alım gücünün düşmesiyle birlikte, akademisyenlerin maaşları özellikle temel yaşamsal ihtiyaçlarını bile karşılamaktan uzak hale gelmiştir. Ayrıca, akademisyenlerin maaşlarındaki düşüş, bilimsel araştırmalar yapmalarını da zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, akademik çalışmalarını finanse etmekte güçlük çeken akademisyenler, yaşam standartlarını düşürmek zorunda kalmaktadır. Geçinemeyen akademisyenler anlatıyor.

Milli Eğitim Bakanı Özer’den, deprem bölgesindeki hayvanlar için mama üreten liseye ziyaret

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen şehirlerdeki hayvanlar için mama üretimi yapılan İstanbul Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini (MTAL) ziyaret etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 118 avukat ve avukat adayı hayatını kaybetti

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Depremlerin etkili olduğu kentlerde çok sayıda avukat enkazdan yaralı kurtarıldı, bazılarının ofisi yıkıldı veya kullanılamaz hale geldi- Camia, en çok kaybı 57 avukatı toprağa vererek Hatay’da yaşadı

Yalova’da kurulan meslek lisesi elektrikli araç sektörüne kalifiye eleman yetiştirecek

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Çıraklık eğitimi alan 155 öğrencinin gruplar halinde haftada birer gün gelerek yeni açılan teknolojik donanımlı Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölyesi’nde deneyim kazandığı Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi, eylül ayından itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi niteliğiyle hizmet verecek- Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sunayi Kemeç:- “Bizim burada amacımız araçlardan para kazanmak değil. Amacımız küçük ve büyük çaplı işletmelere kalifiye eleman yetiştirmektir. Burada 4 yıl boyunca okuyacak öğrencilerin iyi yetişeceklerini düşünüyorum”