Trabzon’da Dışişleri Bakanlığı temsilciliği açılıyor

Haberler May 06, 2023 No Comments

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon’da Dışişleri Bakanlığının temsilciliğinin açılacak olmasına ilişkin, “Dışişleri ilgili işlemler, artık çok daha kolay olacak. Gelişen turizm sektörü için önemli çalışmaları hep beraber burada yöneteceğiz, geliştireceğiz.” ifadesini kullandı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı da olan Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, konuya dair kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını hatırlattı.

Kovid-19 salgınından sonra Trabzon’da turizm sektörünün ivme kazandığına işaret eden Karaismailoğlu, bölgenin stratejik konumu ve gelişen ekonomisinin diplomatik ihtiyaçları da artırdığını bildirdi.

Karaismailoğlu, karar ile hem turizm sektörü hem bölge için önemli bir adımın daha atıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Dışişleri ilgili işlemler, artık çok daha kolay olacak. Gelişen turizm sektörü için önemli çalışmaları hep beraber burada yöneteceğiz, geliştireceğiz. Bölgemizin ekonomisinin canlanmasıyla Trabzon gelişecek, üretim, istihdam ve ihracat artacak. Trabzon, bölgemizin parlayan yıldızı olmaya devam edecek.”

No Comments

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir