TDV yanan ormanlık alanı yeşertmek için 11 bin fidan dikti

Haberler Kas 02, 2022 No Comments

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) organizasyonunda, Almanya’da faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinin (DİTİB) destekleri, Antalya Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde ceviz, badem, zakkum, akasya türlerinden olan 11 bin fidanın dikim töreni geçtiğimiz yıl çıkan orman yangınında büyük zarar gören Güzelbağ bölgesinde gerçekleştirildi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) “Sizden herhangi biriniz kıyamet kopuyor olsa dahi elindeki fidanı diksin” öğüdünü hatırlatan Turan, “Fidan, ağaç olmazsa olmazımız olan oksijenimizin ana kaynağıdır. Meyvesinden tüm canlılar istifade eder. Onun üretmiş olduğu oksijenle hayat bulmuş oluruz. Oturduğumuz masamız, sandalyemiz, evimizin çatısı, kapısı dolayısıyla her şeyimiz ağaç, her şeyimiz toprak. Biz bu toprağa vefalı davranmaz isek hayatın tüm canlılara zarar vermesi kaçınılmaz akıbettir” dedi.

“İyilik bu millete yakışıyor”

“Türkiye Diyanet Vakfı olarak nerede bir iyilik varsa biz oradayız. İyiliğin dünyada hakim olması için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz” diyen Turan, şöyle devam etti: “Siz hayırseverlerimiz, görevli ve gönüllülerimizle beraber daha fazla büyüyeceğiz, daha fazla iyiliğin yayılması için gayret sarf edeceğiz. İyilik bu millete yakışıyor. İyi olmak bu milletin şiarındandır.”

No Comments

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir