Tag

Tarih

Bahçeli: Erzurum’da yaşananlar bir şahsın neden olduğu bayağı bir provokasyondur

Haberler May 11, 2023 No Comments

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “7 Mayıs 2023 tarihinde Erzurum’da yaşanan ve Trabzon kültüründen, Trabzon’un mayasından, Trabzon’un asaletinden nasibini alamamış bir şahsın neden olduğu olaylar bayağı bir provokasyondur” dedi.

Memurlar için emeklilik öncesi en az 6 ay önce borçlanma şartı neyi ifade etmektedir?

Haberler Nis 25, 2023 No Comments

Sosyal güvenlik hukukunda, borçlanma yapılmak suretiyle hizmet artırma sistemi de bulunmakta ve bunun için de bazı özel şartlar sosyal güvenlik kanunlarında yer almaktadır. Yazımızda borçlanmalarda yer alan özel şartlardan emeklilikten önce en az 6 ay önce borçlanma yapılması zorunluluğu neyi ifade etmektedir, bunu değerlendirmekteyiz.

Bahçeli, MHP Kurucu Genel Başkanı Türkeş’in vefatının 26. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı

Haberler Nis 04, 2023 No Comments

“Merhum Türkeş yolundan hiç dönmemiştir. Satanlardan, korkanlardan, yılanlardan, yorulanlardan ve ilk zorlukta vazgeçenlerden hiç olmamıştır. Bu vasfıyla partimizin kurucu liderliğini onurla sahiplenmiştir.”- “Merhum Türkeş Bey’in, geçmişi analiz edip geleceğin ilkelerini belirlerken yaptığı gibi milliyetçi ülkücü hareket, ihanetlere karşı dikkatin, hilelere karşı uyanık duruşun, bozgunlara karşı tedbirli olmanın, ayrılıklara karşı birleşme hasletinin, çürümeye karşı öze dönme azminin, zillete karşı milletin yanında olmanın izinden ve yolundan hiç sapma göstermeyecektir”

AK Parti, CHP ve İYİ Parti kulislerinde seçimlerin ertelenme ihtimaline dair neler konuşuluyor?

Haberler Şub 15, 2023 No Comments

İktidar partisi kulislerinde de seçimler konusunda henüz bir tutum değişikliği olmadığı belirtilirken “Bir erteleme olacaksa da bu ancak Meclis’teki tüm siyasi partilerin uzlaşmasıyla olur” görüşü dile getiriliyor.