Tag

Soruşturma

Kazakistanlı emekli albayın ifadesi tüm sanıkları kurtardı

Haberler May 22, 2023 No Comments

Tarihçi ve yazar Dr. Necip Hablemitoğlu 18 Aralık 2002 tarihinde evinin önünde öldürüldü. Cinayetten yarım saat saat sonra olay yerindeydim. Hablemitoğlu’nun cenazesi karın, buzun üzerimdeydi. Eşi Şengül Hanım, “Ağlamayacağım, sana kıyanları sevindirmeyeceğim” diyordu. O günlerde devlet yetkilileri “Bu cinayeti çözmek devletin namus borcudur” dediler.

Giresun’da İl Özel İdaresi’nde 4 üst düzey görevliye soruşturma

Haberler Nis 23, 2023 No Comments

Giresun Valiliğinde bulunan konferans salonundaki ses ve görüntü sisteminde yapılan bakım ve onarım sonrası mikser ve amfi cihazları yeni alınmış gibi göstererek faturalandıran İl Özel İdaresi’nde görevli üst düzey 4 kişi hakkında açılan soruşturmayla ilgili İl Özel İdaresi’nden açıklama yapıldı.

Malatya’da bir sitenin depremde yıkılmasına ilişkin 3 kişi gözaltına alındı

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

Cumhuriyet Başsavcılığı:- “Hayat Sitesi’nin enkazında gerekli incelemeler yapılmadan enkaz kaldırma çalışmalarının başlatıldığı, delillerin karartıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır”

Profesörün ‘Deprem öldürmez’ paylaşımına soruşturma

Haberler Şub 15, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medyadan ‘Deprem veya binalar öldürmez, Allah öldürür. O da eceli geleni.’ paylaşımını yapan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali İhsan Göker hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakanlıktan başsavcılıklara yazı: Çürük bina yapanlar kaçmasın

Haberler Şub 12, 2023 No Comments

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 10 şehrimizde binlerce binayı yıktı. Ancak çevrelerindeki binalar ayakta kaldığı halde eksik çimento ve demir ya da yanlış uygulamalardan dolayı yıkılan binaların sorumlularına takip başlatıldı. Adalet Bakanlığı, başsavcılıklara yazı göndererek, firarların önlenmesini istedi.