Tag

Şentop

Mustafa Şentop: Tayyip Erdoğan düşmanlığı Türkiye düşmanlığıdır

Haberler May 09, 2023 No Comments

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Tayyip Erdoğan karşıtlığı, Tayyip Erdoğan’ın şahsına değil Tayyip Erdoğan’ın ortaya çıkarttığı bu Türkiye tablosuna, bu Türkiye resminedir. Dolayısıyla bu düşmanlık, Tayyip Erdoğan düşmanlığı Türkiye düşmanlığıdır” dedi.

İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni’nin 67. sayısını yayımladı

Haberler May 06, 2023 No Comments

Bültende, bazı basın yayın organlarında yer alan “Türkiye’nin Milli Muharip Uçağı KAAN’ın kokpit kapağı temizlik sopasıyla destekleniyor”, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu’na oy verecekleri kastederek ‘Bunların bayrağı var mı, ezanı var mı, dini var mı?’ dediği” iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi

Şentop: Seçim seçimdir, darbe ve müdahaleler müdahaledir

Haberler May 03, 2023 No Comments

“Seçimle iktidar değişikliği olasılığı için ‘darbe girişimi’ ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” soruya TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Bahsettiğiniz arkadaşlarımız tecrübeli arkadaşlarımız. Bunların söylediği sözleri benim yorumlamam doğru değil. Seçim seçimdir, darbe ve müdahaleler müdahaledir.” yanıtını verdi.

Şentop milletvekillerinin maaşlarını AFAD’a yardım olarak bağışlaması çağrısında bulundu

Haberler Şub 10, 2023 No Comments

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine en az birer maaşlarını AFAD’a yardım olarak bağışlaması çağrısında bulunarak, kendisinin de AFAD’a 3 maaşını bağışladığını bildirdi.

Şentop: Başörtüsünde kalıcı çözüm Anayasa değişikliğiyle mümkün

Haberler Oca 11, 2023 No Comments

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “(Başörtüsü teklifi) Kalıcı çözüm samimi olarak isteniyorsa, bu, Anayasa değişikliğiyle mümkün. Bu açıdan baktığımda Meclisten geçer diye düşünüyorum ama şüphesiz bazı bahaneler bulma imkanı var” dedi.