Tag

Sanayi

‘Araştırmacıların kısmi zamanlı istihdamı ile Ar-Ge projeleri hız kazanacak’

Haberler May 14, 2023 No Comments

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar:- “(Ek-46 düzenlemesi) Devlet üniversitelerimizden bir an önce gerek kamu sektöründe gerek özel sektörde gerek yurt içi ve yurt dışında yerli, yabancı kaliteli araştırmacılarla temasa geçerek üniversitelerine bu araştırmacıları kazandırmalarını bekliyoruz”- Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir:- “Çok önemli pratik sonuçları olacak düzenleme, bilgiyi bir aşama ötede uygulamayla buluşturacak”

Bakan Özer: Çırak ve kalfa sayısı 1 milyon 400 bin 214’e çıktı

Haberler May 10, 2023 No Comments

Ordu’dan AK Parti milletvekili adayı olan Özer, Ünye ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 32 derslikli meslek lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli pansiyonun inşa edileceği alanda incelemelerde bulundu. Ünye OSB’de fabrikaların …

Bakan Kurum: İstanbul’da ‘yarısı bizden kampanyasına’ başvuranların sayısı 122 bine ulaştı

Haberler May 09, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası’na ilişkin, “Bugün itibarıyla İstanbul’umuzda 603 bin bağımsız bölüm için yapılan toplam başvuru sayısı 122 bine ulaştı. Yani daha şimdiden 2 milyon 500 bin vatandaşımızın hayatı değişmeye başladı.” dedi.

Bakan Kurum: Sanayide Yeşil Dönüşüm Belgesi’ düzenliyoruz

Haberler May 09, 2023 No Comments

“Enerji ve kaynak verimliliğini, hava, su ve toprak için sıfır kirlilik prensibini gösteren tesislere, çevresel üretimin göstergesi olarak ‘Sanayide Yeşil Dönüşüm Belgesi’ düzenliyoruz. Bu belgeyi almaya hak kazanan sanayi tesislerinin, yeşil finansmandan faydalanmaları için gerekli tüm adımları atıyoruz”- “Bu sayede, sanayimizi, dünya standartlarının da üzerine çıkararak rekabet gücüne erişmesini ve piyasalarda yüksek payla yer almasını sağlayacağız. Bu süreci hep birlikte yürüteceğiz, yeşil bir ekonomi oluşturacağız ve inşallah 10 yıl içerisinde yüzbinlerce gencimize istihdam sağlayacağız”

OSB’lere Togg ile uyumlu şarj istasyonları kurulacak

Haberler May 08, 2023 No Comments

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü: İstasyonların kurulmasına ilişkin tüm lisans, ruhsat, sigorta ve abonelik işlemleri Eşarj tarafından ücretsiz sağlanacak”- Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar:- “OSB’lerde kuracağımız tüm Eşarj istasyonları aynı anda 2 aracı şarj edebilen, DC ve enerjisi yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanan cihazlar olacak

Bakan Akar, ‘Retrofiti Yapılan 4’üncü A400M Uçağının Türk Hava Kuvvetlerine Teslim Töreni’nde konuştu

Haberler May 02, 2023 No Comments

“Savunma ve güvenlik alanında atılan her adım, hayata geçirilen her proje, uluslararası pazarda önemli bir aktör haline gelen Türkiye’nin gücünü simgelemektedir”

Bakan Varank: Kılıçdaroğlu’nun kuru sıkı attığını herkes iyi biliyor

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Nisan ayı meclis toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar doları için iş dünyası burada nasıl bir kuru sıkı atma olduğunu gayet iyi biliyor. 300 yüz milyar doları Türkiye’ye nasıl getireceksiniz? Çıkar bunu açıklarsınız. Kredi anlaşmaları mı imzalayacaksınız, doğrudan yatırımcıları mı ikna ettiniz, 300 milyar dolarlık krediye hazineden bir garanti mi vereceksiniz? Ortada hiçbir şey yok. İş dünyası burada nasıl bir kuru sıkı atma olduğunu gayet iyi biliyor” dedi.

TBMM son mesai haftasına giriyor: İşte gündemdeki konular

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Türkiye Büyük Millet Meclisi, seçim tatili öncesi son mesai haftasına giriyor. Genel Kurul’da bu hafta, yeşil organize sanayi bölgeleri teklifi ile OHAL kararnamelerinin ele alınması bekleniyor. Ayrıca RTÜK ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na da üye seçimi yapılacak.