Tag

Özer

Bakan Özer’den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Haberler May 19, 2023 No Comments

“(Gençler) Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı meşalenin aydınlığında, onu ve fikirlerini özümseyerek yolunuzu çizecek ve bu ülkeyi müreffeh yarınlara sizler ulaştıracaksınız”- “Asırlardır bağımsız yaşadığımız, her köşesinde ecdadımızdan bir parça olan bu kutsal topraklar, ilelebet milletimizin geleceğine yani sizlere emanettir”

Bakan Özer: Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasına yaklaştık

Haberler May 19, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Türkiye’de 2000’li yıllarda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, az sayıda öğrenci olmasına rağmen çok yüksekti. Türkiye Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her yıl sürekli öğretmen ataması yaparak büyümenin getirdiği olumsuz etkilerden eğitim sisteminin etkilenmemesini sağladı. Raporda da geçtiği üzere okul öncesinden liseye kadar öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasına yaklaştık.” dedi.

Bakan Özer yeni Kariyer Basamakları sınavının tarihini duyurdu

Haberler May 12, 2023 No Comments

“(Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı) 18 Mayıs tarihi itibarıyla süreç başlıyor, 30 Mayıs-9 Haziran tarihleri arasında başvuruları alacağız. 19 Kasım’da sınavı yapacağız, 24 Kasım’da açıklayacağız”- “(Öğretmen ataması) Mülakat olmayacak artık KPSS puanına göre çok hızlı şekilde atamasını gerçekleştireceğiz”

‘Kontenjan açmadığımız engelli öğretmen adaylarına başvuru hakkı veriyoruz’

Haberler May 10, 2023 No Comments

Bakan Özer: Biyomedikal cihaz teknolojisi, denizcilik, su ürünleri gibi, 234 tane kontenjan açmadığımız için başvuru yapamayan, tercihte bulunamayan engelli öğretmenlerimiz vardı, bunlar e-KPSS puanı olduğu halde. 10 Mayıs Engelliler Haftası’nın güzel başlangıcı olsun, bu öğretmenlerimizin bugün itibarıyla başvurularını alacağız. Çarşamba ve perşembe günü tüm başvurularını alacağız, cuma günü de atayacağız

Bakan Özer: Çırak ve kalfa sayısı 1 milyon 400 bin 214’e çıktı

Haberler May 10, 2023 No Comments

Ordu’dan AK Parti milletvekili adayı olan Özer, Ünye ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 32 derslikli meslek lisesi ile 200 öğrenci kapasiteli pansiyonun inşa edileceği alanda incelemelerde bulundu. Ünye OSB’de fabrikaların …

Bakan Özer: Öğretmenlerimizin yüzde 75’i son 20 yılda atandı

Haberler May 08, 2023 No Comments

“2000’li yıllarda 500 bin olan öğretmen sayımız, bugün 1,2 milyonun üzerine çıktı. Hele bugünkü atamayla artık 1 milyon 300 bine doğru gidiyor. Şu andaki eğitim sistemindeki öğretmenlerimizin yüzde 75’i son 20 yılda atandı”- “2000’li yıllarda yüzde 39 olan kız çocuklarımızın okullaşma oranı bugün yüzde 99’un üzerine çıkmıştır. Cumhuriyet tarihinde ilk kez kadınların yükseköğretimdeki okullaşma oranları erkekleri geçmiştir”

‘Türkçe Dijital Eğitim Platformunu pazartesi günü itibarıyla erişime açıyoruz’

Haberler May 06, 2023 No Comments

“Bu dijital platform içerikleri sürekli zenginleştirilerek, tüm dünyadaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, kardeşlerimize hizmet edecek biricik bir platform olacak”- “Türkçe Dijital Eğitim Platformu da hazırlandı, pazartesi günü itibarıyla onu da erişime açıyoruz”

‘2023 sonuna kadar tüm köy okullarını Türkiye’de açacağız’

Haberler May 06, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2022 yılında 2 bin 671 tane köy okulunu açtık. 2023 sonuna kadar da tüm köy okullarını Türkiye’de açacağız. Ama Ordu’ya bir istisna yapacağız. Ordu’nun tüm köy okullarını mayısın sonuna kadar açacağız.” dedi.

1 2 3 7