Tag

Öğrenciler

Yaz okullarının esasları belirlendi

Öğretmenler May 12, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli olarak 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem afeti sonrasında okul ve kurumlarımızda 06 Şubat 2023 tarihinde başlaması planlanan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemi 71 ilde tüm eğitim kademelerinde 20 Şubat 2023 tarihinde başlamış, afet bölgesinde yer alan diğer illerde ise afetten etkilenme durumlarına göre üç kategoride değerlendirilmiş ve kademeli olarak il/ilçe bazlı eğitim ve öğretime başlanması kararı verilmiştir.

Dışişleri Bakanlığı ve YÖK’ten depremden etkilenen üniversitelilere diplomasi semineri

Haberler May 08, 2023 No Comments

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) işbirliğiyle “Depremden Etkilenen Üniversitelerdeki Öğrencilere Yönelik Çevrim İçi Diplomasi Semineri” düzenlendi.

‘Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı’ hayata geçiyor

Haberler May 03, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer:- “Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde, öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeye yönelik beslenme alışkanlığı, gıda güvenliği, gıda güvencesi ve sunulan gıdanın kalitesi konularında farkındalığı artırmak, uluslararası standart ve şartlara uygunluğu sağlamak ve fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı hazırladık”- “Program kapsamında 2022-2023 eğitim yılı sonuna kadar 1320 pilot okulda 360 bin 708 öğrenci ile 36 bin 40 öğretmenimizin eğitim almasını planlıyoruz”

Van’da 65 bin kitap PTT kargo aracılığıyla öğrencilere ücretsiz ulaştırıldı

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Van Valiliğinin koordinasyonunda hayata geçirilen proje kapsamında kent merkezi, ilçeler ve kırsal mahallelerdeki öğrencilerin internet sitesinden ücretsiz sipariş ettiği 65 bin kitap, PTT kargo aracılığıyla evlerine ulaştırıldı.

Millet Kütüphanesi’nde ücretsiz üniversiteye hazırlık programı

Haberler Nis 09, 2023 No Comments

Üniversiteye giriş sınavlarında adayların hedeflerine ulaşmaları, lise öğrencilerinin ders ve sınav başarılarını artırmaları için hazırlanan “Raunt” Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde tüm lise öğrencilerinin kullanımına açıldı

ODTÜ’de online sınava girecek başörtülülere ’28 Şubat’ yaptırımı

Haberler Nis 09, 2023 No Comments

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) alınan skandal karar öğrencilere 28 Şubat dönemi yaptırımlarını tekrar yaşatıyor. Deprem felaketinin ardından uzaktan eğitime geçen üniversitelerde, sınavlar da online bir şekilde gerçekleşiyor. ODTÜ’de Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü hocası Doç. Dr. Serkan Sarıtaş, sınav öncesi öğrencilere gönderdiği yönergede, “Kulaklarınız ve yüzünüz sınav boyunca şapka, herhangi başka bir şey veya başörtüsü ile örtülmeyecek şekilde görünür olması gerekmektedir.” uyarısında bulundu.