Tag

Merkezi

ODTÜ kampüsündeki hayvan ve bitki türlerine ‘nüfus sayımı’ yapıldı

Haberler May 21, 2023 No Comments

Doğa Koruma Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Zeydanlı:- “Kampüste 800’den fazla bitki türüyle 230’a yakın hayvan türünü kayıt altına aldık. Bu yılki yeni sayımlarla bu türlerin sayısının artmasını bekliyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Özer’den ‘Ar-Ge ve inovasyon merkezi’ açıklaması

Haberler May 16, 2023 No Comments

“Milli Eğitim Bakanlığının bu bağlamda ilk kez bir Ar-Ge ve inovasyon merkezi, ODTÜ Teknokent gibi yıllardan beri bu ülkeye çok önemli katkı sağlamış olan bir ekosistem içerisinde böyle bir yapıya sahip oldu”

Nebati: Sen bu söylemle bırak 300 milyar doları, 300 dolar bulamazsın!

Haberler May 04, 2023 No Comments

“Şimdi ‘300 yüz milyar dolar buldum’ dedi, ‘bulacağıma’ dönüştü. ‘Getirdim’ dedi, ‘getireceğime’ dönüştü. ‘Bunu önümüzdeki 5 yılda sağlayacağız’ demeye geldi. Ben size söyleyeyim. Sen bu söylemle bırak 300 milyar doları, 300 dolar bulamazsın”- “Tekraren soruyorum, beni karşılaştırdığın fotoğrafta, ekonomiyi teslim etmeyi düşündüğün kişinin faizi arttırıp arttırmayacağını soruyorum. Hakkımız yok mu? Çık bunu söyle. İkinci olarak, IMF ile pazarlık yaptın mı? Yapıyor musun ve IMF ile ilişkiyi geliştirecek misin?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’81 ilde üniversite inşa ettik’

Haberler Nis 10, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimde Türkiye’yi çok ileri bir noktaya getirdik. 81 ilde üniversitemiz var. Benim Muş’lu kardeşim niye İstanbul’a gelsin. Muş’ta üniversite okusun. Artık profesörlerimiz doçentlerimiz oraya gidiyor” dedi.

OHAL ilan edilen illerde sağlık ve yargı alanlarında alınan tedbirler TBMM’de

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle 11 ilde ilan edilen OHAL kapsamında sağlık ve yargı alanında alınan tedbirlere ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, TBMM Başkanlığınca Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ile Adalet Komisyonuna sevk edildi