Tag

Merkez

Bloomberg: 28 Mayıs’a kadar dövize erişim daha da sınırlanacak

Haberler May 19, 2023 No Comments

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, iki haftadan kısa bir süre sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde TL’yi savunmak için tüm gücüyle harekete geçiyor. Ardı ardına gelen yeni düzenlemelerle dolara olan talep kısılırken bireysel yatırımcının dolara erişmesi daha da güçleşecek

Çocuk görüşme merkezleri 4 il ve 15 ilçede daha hizmete giriyor

Haberler Nis 24, 2023 No Comments

Adalet Bakanlığınca, 4 il ve 15 ilçede daha velayet altındaki çocukların teslimi ile çocukla kişisel ilişki kurulması işlemlerinin yapılacağı çocuk görüşme merkezlerinin yarın hizmete alınmasıyla, Türkiye genelindeki merkez sayısı 697’ye yükselecek.

Deprem sonrası Suriye’den sığınmacı akını oldu mu? Bakan açıkladı

Haberler Şub 23, 2023 No Comments

“(Deprem sonrası Suriye’den sığınmacı akını olduğu iddiası) Kesinlikle bu iddialar gerçek dışı. Tek yönlü olarak Türkiye’den Suriye’ye doğru evlerine ve topraklarına dönen Suriyeli vatandaşlar var. Şu anda bu rakam 20 bini geçti”- “(TSK’nın kışladan geç çıkarıldığı iddiası) Böyle bir şey söz konusu değil. Gerekli açıklamaları yaptık. Bazıları görmemekte, anlamamakta ısrar ediyor”- “İlk andan itibaren Mehmetçik milleti ve vatandaşı ile beraber oldu, olmaya devam ediyor”