Tag

Kanun

Sözleşmeli öğretmen iken kadrolu öğretmenliğe atananların adaylıkları nasıl kaldırılacak?

Haberler May 04, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığında sözleşmeli öğretmen pozisyonlarında görev yapmakta olanlardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun geçici 48’inci maddesi kapsamında öğretmen kadrosuna atananların adaylıklarının nasıl kaldırılacağına ilişkin görüş yazısı yayımladı.

Kişisel verilerin korunması için 6 yılda 32 bin başvuru yapıldı

Haberler May 03, 2023 No Comments

KVKK Başkanı Faruk Bilir:- “CİMER kanalıyla gelenler de dahil olmak üzere yaklaşık bugüne kadar 32 bin başvuru alındı ve bu başvuruların 30 bine yakını sonuçlandırıldı. Yapılan incelemeler sonucunda 232 milyon lira da idari para cezası uygulandı”- “(KVKK’nin yaptırımları) Kamu kurumlarıyla ilgili disiplin hükümlerinin işletilmesi ve bize bilgi verilmesi gerekiyor. Kamu dışında ise şirket ve kuruluşlarla ilgili idari para cezası uygulanıyor. Şu anda ceza üst sınırı 5 milyonu geçti”

İDDK’dan re’sen emekli edilen emniyet müdürleri hakkında önemli karar

Öğretmenler Nis 09, 2023 No Comments

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı emrinde 1. sınıf emniyet müdürü olarak görev yapan davacının, 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’nun geçici 27. maddesi uyarınca resen emekliye sevk edilmesine ilişkin işlemi hukuka aykırı bulun Daire kararını onadı.

Savdes-Sen: Memurlar meclis kapanmadan önce torba yasaya girmeli

Haberler Nis 04, 2023 No Comments

Savunma Büro ve Destek Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Tuncay CENGİZ yaptığı basın açıklamasında; “Seçim öncesinde TBMM kapanmadan önce bir dizi torba yasalar hazırlanıyor, ancak hiçbirinde memurlar yok. Yıllardır süregelen bunca sorun varken ve önümüzde torba yasa gibi fırsat varken memurları görmezden gelmeyin” dedi.

TBMM son mesai haftasına giriyor: İşte gündemdeki konular

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Türkiye Büyük Millet Meclisi, seçim tatili öncesi son mesai haftasına giriyor. Genel Kurul’da bu hafta, yeşil organize sanayi bölgeleri teklifi ile OHAL kararnamelerinin ele alınması bekleniyor. Ayrıca RTÜK ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na da üye seçimi yapılacak.

Depremden etkilenenlere vergi kolaylıkları sağlayan kanun Resmi Gazete’de yayımlandı

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Sahibi olduğu konutlarını depremzedelere bedelsiz olarak veren konut sahiplerinin vergi mevzuatı kapsamında vergi ödemesini engellemek adına 2023 yılı gelirlerinin tespitinde bu konutlar için emsal kira bedeli uygulanmayacak- Depremde vefat edenlerin mirasçılarına tüzel kişiliği haiz emekli sandıkları, yardım sandıkları ile sigorta ve emeklilik şirketlerince ve bireysel emeklilik sisteminden yapılan ödemeler üzerinden gelir vergisi tevkifatı yapılmaması sağlandı- Depremde yıkılan, ağır veya orta hasar gören binalarla kullanılamaz duruma gelen taşıtlara ilişkin vergilerin terkin edilmesine yönelik düzenleme yapıldı

Gümrük vergi ve cezalarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin esaslar belirlendi

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

Gümrük vergi ve cezalarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen borçluların, 31 Mayıs mesai bitimine kadar ilgili gümrük idaresine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Depremden etkilenen illerde annesi, babası ya da vasisi vefat edenlere burs

Haberler Mar 21, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, depremden etkilenen illerde; annesi, babası ya da vasisi vefat eden okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine 2022-2023 eğitim öğretim yılı sonuna kadar burs vereceklerini bildirdi.

1 2 3 6