Tag

İşçi

Memurluğa geçen işçi kıdem tazminatı veya emekli ikramiyesi alabilir mi?

Haberler May 22, 2023 No Comments

İşçi iken memurluğa geçen kişinin kıdem tazminatı veya emekli ikramiyesi alabilmesi için belirli şartlar aranır. Bu şartların neler olduğu konusunda da 1475 sayılı Kanun Madde 14 hükmüne ve 5434 sayılı Kanun Madde 89 hükmüne bakılır.

Bakan Bilgin ve konfederasyon başkanları kamu işçilerinin ücret artışını değerlendirdi

Haberler May 09, 2023 No Comments

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin:- “Toplu sözleşme bir ülkede serbestçe işliyorsa, işçiler ve işverenler toplu pazarlığı özgür iradeleriyle gerçekleştiriyorlarsa demokrasinin işleyişi sağlıklı demektir. Bu bakımdan Türkiye’de bu kurumun işleyişi, Türk demokrasisine katkı yapmaktadır”- HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan:- “Cumhurbaşkanı’mız emek ve işçi hareketi ile Türkiye’deki çalışanların sorunlarının çözümü konusundaki kararlılığını bir kez daha göstermiştir”- TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay:-“(Toplu iş sözleşmesi) 700 bine yakın işçinin çoluk çocuğuyla 3 milyonluk bir aileyi ilgilendiriyor”

Kamu işçilerinin zam pazarlığında uzlaşma çıkmadı

Haberler May 06, 2023 No Comments

700 bin kamu işçisine yönelik zam pazarlığı sürüyor. İşveren ve işçi temsilcileri bugün bir kez daha bir araya geldi. Görüşmelerin ardından TÜRK-İŞ Başkanı Atalay ve HAK-İŞ Başkanı Arslan, önümüzdeki hafta salı günü yapılacak görüşmelere dikkat çekti.

Kadroya alınan işçilerin taşeron süresi de tazminat için hesaplanacak

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

– Yargıtay, 2018’de feragat dilekçesi vermeleri şartıyla kadroya alınan taşeron işçilerin ihbar ve kıdem tazminatı ile yıllık izin alacaklarının hesaplanmasında taşeronluk dönemindeki çalışma sürelerinin de dikkate alınması gerektiğine hükmetti …