Tag

İş

Memurluğa geçen işçi kıdem tazminatı veya emekli ikramiyesi alabilir mi?

Haberler May 22, 2023 No Comments

İşçi iken memurluğa geçen kişinin kıdem tazminatı veya emekli ikramiyesi alabilmesi için belirli şartlar aranır. Bu şartların neler olduğu konusunda da 1475 sayılı Kanun Madde 14 hükmüne ve 5434 sayılı Kanun Madde 89 hükmüne bakılır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuşatıcı bir yaklaşımla hareket ediyoruz

Haberler May 20, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sokaklarımızın ateşe verilmesinden edep ve insanlık sınırını aşan hakaretlere varıncaya kadar her yola başvurdular. Farklı düşünen sanatçılarımızı tehdit ettiler. Üzerlerine mahalle baskısı kurarak, bir korku iklimi oluşturarak bu insanları sindirmeye çalıştılar.” dedi.

MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı sendika hizmet koluna iptal

Haberler May 19, 2023 No Comments

Danıştay 10. Dairesi, 31/07/2013 tarih ve 28724 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 1. maddesiyle, ana Yönetmelik’in ekinde yer alan listenin “01” sıra numaralı “Büro, bankacılık ve sigortacılık hizmetleri” hizmet koluna eklenen 65 kurum kodlu “Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı” ibaresinin İPTALİNE karar verdi.

İstanbul’da trafikte dehşet anları! Takip edip, tehdit etti

Haberler May 16, 2023 No Comments

İstanbul Fatih’te trafikte bir sürücü, kendisinden yol isteyen motosikletli kuryeyi önce darp etti ardından da satırla saldırdı. Dehşet anları kameralara yansırken, olaydan sonra gencin işyerine de gelen saldırgan tehditler savurdu. Motosikletinde yaklaşık 15 bin lira masraf çıkan Sefa Akyüz, “Bagajından satır çıkardı ve bana doğru sallamaya başladı. Bu olaydan dolayı ben işimden oldum, çalışamıyorum” dedi

Karaismailoğlu: Eren Bülbül yaşasaydı yarın ilk oyunu kullanacaktı

Haberler May 13, 2023 No Comments

“Eren Bülbül yaşasaydı yarın ilk oyunu kullanacaktı. Bunu unutmayın ve bunu herkese anlatın. İşte, Eren Bülbül’ü öldüren o teröristlerle işbirliği yapanlara en güzel cevabın Trabzon’dan, Akçaabat’tan çıkması gerekiyor. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimidir”- “Sandık, oy namustur. Milletin bize vermiş olduğu emanettir. Onu yerine teslim edene kadar uyumayacağız”

Yurt dışı temsilciliklerde kullanılan 1 milyon 817 bin oyun tasnifine başlandı

Haberler May 12, 2023 No Comments

Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ali Uğuz:- “Bugün itibarıyla diplomatik torbaları açıp sandıklarına yerleştireceğiz. Akşam kapıyı tekrar kilitleyeceğiz”- “14 Mayıs sabahı yine ben ve seçim kurulunda görevli dört siyasi parti temsilcimiz üyesi gelip burada torbaları çıkaracağız”- “(Cumhurbaşkanı seçiminin 2. tura kalması halinde) Oy pusulalarını hemen 15’inden itibaren basacağız. 3 gün içinde yurt dışına yine diplomatik kuryeler vasıtasıyla göndereceğiz”

1 2 3 32