Tag

İlişkin

Tuncay Özkan: CHP’de herhangi bir yönetim krizi ve problem yok

Haberler May 16, 2023 No Comments

CHP Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, CHP’nin bir bütünlük halinde süreci yönettiğin belirterek, “Burada herhangi bir yönetim krizi ve problem yok. Bir tartışma, çıkar çatışmamız yok. Amacımız 45’i 50 artı 1’e nasıl getireceğiz, bu amaç çerçevesinde çok değerli çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

TİHEK Başkanı Kılıç’tan engellilere yönelik ayrımcı tutumlara yaptırım uyarısı

Haberler May 13, 2023 No Comments

“Geçen yıl engellilik temelinde ayrımcılığa ilişkin 28 karar verdik. Bu yıl yaklaşık 5 aylık süre zarfında 13 karar verdik”- “Bu yıl için 90 bin lira civarında idari yaptırım uyguluyoruz”

Deprem bölgesi 7 ilçede yargı süreleri 1 Mayıs’a kadar durduruldu

Haberler Nis 10, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen kentlerde ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında, yargı alanında alınan tedbirlere ilişkin kararnamede yapılan değişiklikle, Besni, Gölbaşı, Tut, İslahiye, Hassa, Kırıkhan, ve Türkoğlu ilçelerinde yargı sürelerinin durması kararı 1 Mayıs’a kadar uzatıldı.

BTK’dan, sosyal ağ sağlayıcılarına yönelik düzenleme

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcıların, yetkili en az bir gerçek veya tüzel kişiyi Türkiye’de temsilci olarak belirlemesi gerekecek- Temsilci belirlenmesine ilişkin yükümlülüklerini yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya, BTK tarafından 10 milyon lira idari para cezası kesilecek- Kişiler tarafından yapılacak başvuruların kolaylıkla alınabilmesi ve başvurunun Türkçe dil seçeneği kullanılarak yapılabilmesi sağlanması ve başvurular 48 saat içerisinde yanıtlanması zorunlu olacak

OHAL kapsamında elektrik dağıtım lisansı sahipleri bazı yükümlülüklerinden muaf tutulacak

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), olağanüstü hal kararı alınan veya afet bölgesi ilan edilen yerlerde faaliyet gösteren dağıtım lisansı sahibi tüzel kişilerin bazı yükümlülüklerinden 8 Mayıs 2023 tarihine kadar muaf tutulması kararlaştırıldı.

Depremden etkilenenlere vergi kolaylıkları sağlayan kanun Resmi Gazete’de yayımlandı

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Sahibi olduğu konutlarını depremzedelere bedelsiz olarak veren konut sahiplerinin vergi mevzuatı kapsamında vergi ödemesini engellemek adına 2023 yılı gelirlerinin tespitinde bu konutlar için emsal kira bedeli uygulanmayacak- Depremde vefat edenlerin mirasçılarına tüzel kişiliği haiz emekli sandıkları, yardım sandıkları ile sigorta ve emeklilik şirketlerince ve bireysel emeklilik sisteminden yapılan ödemeler üzerinden gelir vergisi tevkifatı yapılmaması sağlandı- Depremde yıkılan, ağır veya orta hasar gören binalarla kullanılamaz duruma gelen taşıtlara ilişkin vergilerin terkin edilmesine yönelik düzenleme yapıldı

Büyükbaş hayvanlar için 500 lira, küçükbaş için 50 lira yem desteği verilecek

Haberler Şub 17, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgedeki yetiştiricilere, bir defaya mahsus olmak üzere büyükbaş için hayvan başına 500 lira, küçükbaş için hayvan başına 50 lira destekleme ödemesi yapılacak.

OHAL ilan edilen illerde sağlık ve yargı alanlarında alınan tedbirler TBMM’de

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle 11 ilde ilan edilen OHAL kapsamında sağlık ve yargı alanında alınan tedbirlere ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnameleri, TBMM Başkanlığınca Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ile Adalet Komisyonuna sevk edildi