Tag

Hızlı Tren

Bakan açıkladı… İstanbul Antalya arası 4 saate düşecek

Haberler May 12, 2023 No Comments

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul ile Antalya arasındaki hızlı tren projesini ilk kez duyurdu. Bakan Karaismailoğlu, “İstanbul’dan Antalya’ya hızlı trenle 4 saat 45 dakikada ulaşma imkanımız olacak” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz seyahatler başladı: Vatandaşlar YHT garına akın etti

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile mayıs sonuna kadar seyahatlerin ücretsiz olacağı açıklamasının ardından vatandaşlar, tren garlarına akın etti. Ücretsiz seferlere başlayan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Treni’nin (YHT), 43 ilin geçiş güzergahında olan Kırıkkale garında da yoğunluk yaşandı.

Erzincan Milletvekili Karaman, Ankara-Sivas YHT’yi değerlendirdi

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

“12 yıl TCDD Genel Müdürlüğü yaptım ve çocukluğumdan başlayarak 50 yıl Türkiye’de hızlı tren konuşuldu. AK Parti iktidarında 5 yılda Ankara-Eskişehir’i, daha sonra Ankara-İstanbul’u, Ankara-Konya’yı ve şimdi de Sivas’ı bitirdik”

Bakan Karaismailoğlu: Bakü’ye kadar hızlı trenle gideceğiz

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bugün hızlı trenle Sivas’a geldik. Burada mı duracağız, tabii ki durmayacağız. Erzincan’a, Erzurum’a, Kars’a hızlı trenle gideceğiz. Oda yetmez ta Bakü’ye kadar hızlı trenle gideceğiz” dedi.

Ankara – Sivas YHT hattı Bayram ertesi açılacak

Haberler Nis 07, 2023 No Comments

“Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı açılışımızı Ramazan Bayramı ertesinde yapmak için yoğun bir mücadele veriyoruz”- “Projeyle, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas illerimizi de hızlı tren konforuyla tanıştıracağız. 1,4 milyon vatandaşımız hızlı trenle seyahat etme imkanına kavuşacak”