Tag

Anne

Uzmanından, ‘hayır diyemeyen ebeveyni çocuğu yönetiyor’ uyarısı

Haberler May 09, 2023 No Comments

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü-Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan:- “Anne-baba yetersiz kalıp çocuğa hayır demeyi öğrenemezse, çocuk anne-babayı yönetmeye çalışıyor. Günümüzde çocuklar anne-babaya baskın olmaya çalışıyorlar”

Büyükşen çifti cinayeti davasında çiftin çocukları mahkeme kararından memnun

Haberler May 07, 2023 No Comments

Büyükşen çiftinin kızları Büşra Büyükşen:- “Faili meçhul olarak kalacağını düşünüyorduk ama olay ve dosya savcısından, olayı çözen JASAT ekibinden Allah razı olsun. Onlar sayesinde olay çözüldü”- Büyükşen çiftinin oğulları Osman Büyükşen:- “Bu karar annem ve babamı geri getirmeyecek belki ama bu saatten sonra artık biz sadece yasımızı tutacağız. Buruk bir sevinç demeyeyim de biraz daha huzurunu yaşıyoruz”

Polisin ikna çalışması sonucu Diyarbakır annelerinden biri daha evladına kavuştu

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde dağa kaçırılan evladı için 1333 gündür evlat nöbeti tutan anne Sakine Tunar, ikna çalışmaları sonucu terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan oğluna kavuştu. Erzurum İl Emniyet …

23 Nisan’da makam koltuğu değil, vatman koltuğu istedi

Haberler Nis 24, 2023 No Comments

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm makamlar sembolik olarak çocuklara kalırken, en büyük hayali tren sürmek olan Bursalı 6 yaşındaki İsmail Akyıldız, vatman koltuğuna oturup, metroyu sürdü. Sembolik olarak ‘Tren Sürücüsü Sertifikası’ alan küçük İsmail, böylelikle dünyanın en genç vatmanı oldu.

Oğlu için kaputta 40 kilometre giden anne konuştu

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Düzce’de, boşanması aşamasındaki eşinin yanında kalan ve kendisi ile kardeşlerini görmeye gelen 14 yaşındaki oğlunun otomobille gitmesini engellemek isteyen anne S.Ş., kaputun üzerine çıktı. Oğlu hareket ettikten kısa süre sonra babası da araca binerken, yaklaşık 40 kilometre otomobilin kaputunda seyahat eden anne S.Ş., yolda önlem alan polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Bakan Yanık, depremden 128 gün sonra enkazdan kurtarılan bebeği annesiyle buluşturdu

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da enkaz altından 128 saat sonra çıkarılan, sağlık görevlilerinin “Gizem” adını verdikleri 3,5 aylık Vetin Begdaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından 54 gün sonra Adana’da tedavi gören annesiyle buluşturuldu.

Depremde annesi ve ablasını yitirdi, acısına rağmen hastaları bırakmadı

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Hatay’da enkaz altında kalan annesi ve ablasından haber beklerken hastaneye koşan hemşire Nurten Asım: – “Üzerimde nasıl bulduğumu hatırlamadığım bir eşofmanla enkazların içinden koşarak hastaneye geldim. Nöbete kalan arkadaşlarımız elinden geleni yapmışlardı. Bir yandan buraya yetişmeye diğer yandan annemi ve ablamı kurtarmak için şehrin diğer tarafına koşmaya çalıştım”