Diyarbakır-Bismil’de polis şiddeti Mobese kamerasında

Haberler May 19, 2023 No Comments

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Şeyhmus Eşen’in polis tarafından darp edilmesine ilişkin soruşturma başlatıldı. Eşen’in darp edildiği ana ait MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) görüntüleri ortaya çıktı.

Eşen, 11 Mayıs’ta çocuğu ile birlikte otomobiliyle seyir halindeyken polis tarafından durdurulduktan sonra darp edildi. MOBESE görüntülerinde, Eşen’in polis tarafından durdurulduğu, bir süre konuştukları ardından polisin Eşen’e yumruk attığı görüldü.

Olay sırasında Eşen’in araçta bulunan 2 yaşındaki çocuğu da yaralandı. Eşen, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Eşen, darp raporu aldıktan sonra Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı’na saldırgan polis hakkında şikayetçi oldu.

Diyarbakır Barosu da olaya müdahil olup polis hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı polis memurunun ifadesine başvurdu.

Olay hakkında soruşturma başlatılırken, baba ve çocuğunun yaralanmasına sebep olan polisin hala görevinin başında olduğu belirtildi.

No Comments

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir