Tag

Zaman

İlçeden ilçeye kur farkı

Haberler May 20, 2023 No Comments

İstanbul’da bazı döviz bürolarının son dönemdeki güncel kur değerleri ve birbirleri arasındaki fiyat değişimi dikkat çekiyor. Beyoğlu, Fatih ve Beşiktaş’ta bulunan farklı döviz bürolarında benzer saat aralıklarında Amerikan Doları’nın satış fiyatı arasında 50 kuruş, alış fiyatı arasında ise 40 kuruşluk farklar görülüyor.

Bakan Kurum’dan İmamoğlu’na eleştiri: İstanbul dışında her şeyle ilgileniyor

Haberler May 08, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Biz afet olduğu zaman hiçbir zaman tatile çıkmadık. Yani afette sen milletin yanında olacaksın. Şimdi İstanbul’a bakıyorsunuz, İstanbul’un belediye başkanı, İstanbul dışında her şeyle ilgileniyor” dedi.

‘İmam hatip okulları birer ilim, hikmet merkezi ve aynı zamanda şahsiyet ve irfan mektepleridir’

Haberler May 07, 2023 No Comments

“Bu okulların varlığı ve devamlılığı, din, toplum ve gelecek açısından büyük önem arz etmektedir. İmam hatip okulları birer ilim, hikmet ve sanat öğretim merkezleri olduğu kadar aynı zamanda şahsiyet ve irfan mektepleridir”

Meteoroloji’den deprem bölgesi için ‘toz taşınımı’ uyarısı

Haberler Nis 05, 2023 No Comments

DEPREM BÖLGESİNDE BEKLENEN TOZ TAŞINIMINA DİKKAT: Deprem Bölgesinde bugün (Salı) Şanlıurfa’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır çevrelerinde Suriye kaynaklı toz taşınımı bekleniyor

Öğretmen meme kanseriyle mücadeleyi kazandı

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Trabzon’da meme kanseri tanısı konulan iki çocuk annesi Yasemin Uzun, 2 yıl süren tedavinin ardından sağlığına kavuştu- Yasemin Uzun:- “Aldığımız her nefesin ne kadar değerli olduğunu, kaybedip bulmakla yüzleşince anlıyorsunuz. Ben, o kaybedip bulmanın sevincini hiç unutmuyorum”

15 günde 7 fay kırıldı: Son 500 yıldaki en büyük deprem

Haberler Mar 25, 2023 No Comments

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 15 günde 7 fayın kırılmasının dünyada pek gözlenen bir durum olmadığını belirterek, “Bu şekilde baktığımızda son 500 yıldaki en büyük deprem olduğunu söyleyebiliyoruz.” dedi.

Bölgede nerelerde yeni deprem riski var? Prof. Dr. Naci Görür yanıtladı

Haberler Şub 21, 2023 No Comments

Hatay’da art arda meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremler, enerji aktarımına neden olur m? Bölgede yeni depremler bekleniyor mu? Hangi illerde hareketlilik yaşanabilir? NTV canlı yayınına katılan Jeolog Prof. Dr. Naci Görür yanıtladı.

Bakan Bozdağ: Delil toplanmadan kaldırılmış tek bir enkaz yok

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli depremlere yönelik, “Delil toplanmadan kaldırılmış tek bir enkaz dahi yoktur. Aksi yöndeki haber ve yorumların büyük bir karalama kampanyası olduğunu bir kez daha buradan ifade etmek isterim.” dedi.