Tag

Yılmaz

Askıda ekmeğin, yemeğin ardından bir ilk: Askıda et

Haberler Nis 04, 2023 No Comments

Ekonomik durumu yetersiz olan vatandaşlar için sosyal paylaşma geleneğinin bir örneği olan askıda ekmek, fatura, yemeğin ardından şimdi ise Bayburt’ta bir ilk olarak ‘Askıda et’ uygulaması, hayırseverlerin destekleriyle başlatıldı. Alan elin veren eli görmediği uygulamayla ihtiyaç sahibi vatandaşlar normal zamanların yanı sıra mübarek Ramazan ayında da unutulmuyor.

Ailesinden geriye bir tek o kaldı: Alperen sol kolunu da kaybetti

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yıkılan apartmanın enkazında kalan, annesini, babasını, kız kardeşini ve sol kolunu kaybeden Alperen Yılmaz’ın (20) hastanedeki tedavisi sürüyor. Alperen’in sağlık durumuna ilişkin bilgi veren amcası Süleyman Yılmaz, “Allah bize Alperen’imizi bağışladı. Alperen’in sağlık durumu şuan da iyi. Bu süreçte maalesef kolunu kaybettik. Kendisi ilk başlarda kabullenmek istemedi ama gün geçtikçe daha da kabulleniyor” dedi.

Meclis’te, ‘işçi arkada, işveren önde oturuyor’ tartışması

Haberler Oca 11, 2023 No Comments

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, salonda işveren temsilcileri en ön sıralarda otururken işçi ve emekçi temsilcilerinin en arka sıralarda oturduğunu söyleyerek bu durumu eleştirdi. AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Paylan’a ‘Fabrikanda çalışan işçileri kendi makamında oturtuyor musun?’ diye sordu.