Tag

Yaş

Erdoğan: Seçimde gençlerimizden en büyük desteği biz aldık

Haberler May 21, 2023 No Comments

“Seçimlerde iddia edilenin ve sanılanın aksine gençlerimizden en büyük desteği biz aldık”- “Önümüzdeki dönemde gençlerimizin önündeki alternatifli eğitim imkanlarını sadece genişletmekle kalmayacak aynı zamanda dünya ile rekabet edecek şekilde kaliteyi de yükseltmeye odaklanacağız”- “Bugün sırf bölgeden istedikleri oyu alamadılar diye depremzedelere etmedik hakareti bırakmayanların dün milletimize neler çektirdiklerini bilmezsek yarınlarımıza güvenle bakamayız”

Bakan Kurum’dan ‘memurlara kira desteği’ açıklaması

Haberler May 20, 2023 No Comments

Bakan Murat Kurum, “Büyükşehirde yaşayan kardeşlerimiz için buradaki yaşam şartlarını gözetecek düzenlemeler getireceğiz. Memurumuzun geliri mi artması gerekiyor bunu hayata geçireceğiz. Kira desteği mi gerekiyor bunu getireceğiz. Seçim sonrasında da daha iyi şartlarda yaşama imkanı için geliştirmeler hayata geçireceğiz.” dedi.

İleri yaş her iki kişiden birisi hipertansiyondan muzdarip

Haberler May 16, 2023 No Comments

Çakmak Erdem Hastahanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurcan Hatırnaz Şahin, 50 yaş üzerindeki insanların yarısının hipertansiyon (yüksek tansiyon) hastası olduğunu belirterek, “Tehlikeli olmasının sebebi kişinin yüksek tansiyon hastası olduğunun farkında olmaması aslında. Biz hekimler hipertansiyonla mücadelede düzenli kontrollerin önemini sürekli olarak vurguluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesinde havaların ısınmasıyla hijyen daha da önem kazandı

Haberler May 13, 2023 No Comments

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Hilmi Turgut:- “Su ya da solunum yoluyla bulaşan bir hastalık açısından herhangi bir salgın durumu söz konusu değil ancak bu bir risk olmadığı anlamına gelmiyor. Havalar ısınıyor, hijyen durumları daha da önem kazanmaya başladı”- “Salgın hastalıklarda bir önemli görev de belediyelere düşüyor. Su analizlerinin yanı sıra çöplerin düzenli alınması, ilaçlamaların da sürekli yapılması gerekiyor”

Diyarbakır anneleri ‘Anneler Günü’nde evlatlarına kavuşmak istiyor

Haberler May 12, 2023 No Comments

Anne Aydan Arslan:- “Evlatlarımızın geldiği gün anneliğimizi yaşayacağız. Ne zaman evladıma kavuşursam benim için o gün Anneler Günü”- Oğluna 8 yıldır hasret kalan anne Gevez Erdinç:- “Oğlum son Anneler Günü’nde çiçek alıp yanıma gelmişti. İnşallah tekrar çiçek alıp böyle kutlu bir günde bana gelirsin”

Türkiye nüfusunun yüzde 67,9’u yoğun kent olarak sınıflandırılan yerlerde yaşıyor

Haberler May 11, 2023 No Comments

İstanbul’da nüfusun yüzde 96,4’ü, Ankara’da yüzde 88,3’ü, İzmir’de de yüzde 78,6’sı yoğun kent olarak sınıflandırılan yerlerde ikamet ediyor- Ardahan, kır olarak sınıflandırılan yerleşim yerlerinde ikamet eden nüfus oranı en yüksek il oldu

Türkiye’de yılda 200 bin kişi inme geçiriyor, 50 bini hayatını kaybediyor

Haberler May 10, 2023 No Comments

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazlıel:- “Dünyada her yıl 17 milyon kişi inme geçiriyor, 6 milyon kişi de inme ya da inmeye bağlı komplikasyonlar nedeniyle kaybediliyor. Ülkemizde ise yılda ortalama 200 bin kişi inme geçirirken, 50 bin hastamızı bu nedenle kaybediyoruz”- “İnmeyi çoğunlukla 60 yaş üzerindeki erkeklerde görsek de her yaş grubunda ortaya çıkabiliyor. İnme belirtisinde mutlaka 112 Acil aranmalı, inme tedavisi ambulansta başlıyor ve hasta doğrudan inme tedavi merkezine getiriliyor”