Tag

Yağış

Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı – Haritalı

Haberler May 16, 2023 No Comments

KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI : Yağışların akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve güneyi ile Kuzey Ege’de yerel olarak kuvvetli olması, Marmara ve Kıyı Ege’de toz taşınımı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı – Haritalı

Haberler May 13, 2023 No Comments

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji’den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı – Haritalı

Haberler May 12, 2023 No Comments

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:Yapılan son değerlendirmelere göre; 12.05.2023 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Konya ve Denizli çevreleri ile Bursa, Burdur ve Isparta, Ankara, Kayseri, Sivas, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Tokat ve Adıyaman çevreleri ve Trabzon’un batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Seçim günü nasıl bir hava durumu bekleniyor…Meteoroloji açıkladı

Haberler May 11, 2023 No Comments

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmini Uzmanı Abdullah Macit:- “Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Erzurum, Kars, Van, Ağrı çevrelerinde yağış bekliyoruz. Diğer bölgelerimizde yağış olmayacak. Genellikle parçalı bulutlu bir hava bekliyoruz”

Meteoroloji uyardı: Bu bölge ve illerde kuvvetli yağış bekleniyor

Haberler Nis 12, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz ile İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Kocaeli çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış, Bursa’nın 1000 m üzeri kesimlerinde yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den 15 il için uyarı – Haritalı

Haberler Nis 10, 2023 No Comments

Yağışlı hava ülke genelinde etkili olacak. 15 il için sarı kodlu uyarı yayımlayan Meteoroloji Genel müdürlüğü, hava sıcaklıklarının da batı bölgelerinde azalacağı Güneydoğu Anadolu’da ise artacağı tahmin ediliyor. İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu…