Tag

Uygulama

Düğün iptaline ‘düğün sigortası’ güvencesi

Haberler May 20, 2023 No Comments

Evlilik hazırlığı yapanların, ayrılık, birinci derece akrabalarının ölümü, kaza gibi nedenlerle düğünlerinin iptal edilmesi durumunda çiftlerin ve salon işletmecisinin masrafını karşılayan, ‘düğün sigortası’ uygulaması hayata geçirildi. Son iki haftada 80 çift düğününü sigortalattı.

OpenAI, ChatGPT’nin iOS uygulamasını yayınladı

Haberler May 19, 2023 No Comments

İlk etapta ABD kullanıcılarına açılan iOS uygulaması yakında tüm dünyadaki kullanıcıların ilgisine sunulacak. Şirket bir sonraki adımda ise ChatGPT’nin Android uygulamasını yayınlamayı planlıyor. Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulama, ChatGPT Plus için 20 dolarlık uygulama içi satın alma seçeneğine sahip.

Altın fiyatlarını mercek altına alan kuyumcular, mobil uygulama geliştirdi

Haberler Nis 26, 2023 No Comments

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık:- “Müşteri, çoğunlukla ekonomi, haber kanalları ve sitelerdeki altın fiyatlarına bakarak kuyumcusuna gidiyor. Söz konusu fiyat, kuyumcuda olmayınca da sorun çıkıyor. Televizyon ekranlarının alt tarafında ve sitelerin en çok okunan kısımlarında yer alan gram fiyatları, altının işlenmemiş, ham madde fiyatıdır. Kuyumcunun verdiği fiyat ise işlenmiş, emek harcanmış, doğal olarak işçiliği de eklenmiş fiyattır”- “Artık vatandaşlarımız, cep telefonlarında App Store ve Google Play’den ‘İKO Fiyat’ uygulamasını ücretsiz indirerek kullanabilir ve anlık olarak fiyatları takip edebilir”

Elektrikli araç şarj istasyonlarında lisans sayısı 124’e ulaştı

Haberler Nis 24, 2023 No Comments

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, ticari olarak hizmet veren 4 bin 498 elektrikli araç şarj noktası bulunduğunu belirterek, “124 şirket, Türkiye genelinde şarj istasyonu kurmak için lisans aldı. Altyapımız tamam. Elektrikli araç piyasamız Türkiye yüzyılına hazır.” dedi.

Afetlerde hayat kurtaran mobil uygulamalar

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

Kahramanmaraş depremiyle sarsılan ülkemizde deprem anında ve sonrasında yaşanan en büyük sorunlardan biri iletişimin kesilmesi oldu. Deprem başta olmak üzere doğal afetlerde hayat kurtaran farklı uygulamalar mevcut. Telefonlarda olması gerekli, kimisi benzer işlevi gören bu uygulamaları, sizler için derledik

Her cep telefonunda olmalı! Hayat kurtaran uygulamalar

Haberler Şub 12, 2023 No Comments

Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen depremlerde Türkiye tek yürek oldu. Arama ekipleri gece gündüz demeden çalışırken, özellikle cep telefonu ve internetin ne kadar hayati öneme sahip olduğu görüldü. Araştırma şirketi Adba Analytics’in verilerine göre sadece 6-7 Şubat tarihlerinde sosyal medyadan yaklaşık 52 milyon paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımlar 40 milyarı aşkın erişime ulaştı. Sosyal medya ve acil yardım uygulamaları üzerinden yer ve adres paylaşımları ile onlarca insan enkaz altından sağ olarak çıkarıldı.

Bir dönemin popüler uygulamaları birer birer tarihe karışıyor

Haberler Oca 30, 2023 No Comments

Dijital teknoloji tarihinde büyük umutlarla yola çıkan ve kısa zamanda popüler olan bazı uygulamalar istikrarı sağlayamayarak kapanmak zorunda kaldı. Peki MSN Messenger, Microsoft’un chatbotu Tay, Periscope ve Vine uygulamsını en son ne zaman kullandınız hatırlıyor musunuz?