Tag

Türkiye’nin

Türkiye’de önümüzde 2 seçenek var. Çok kıymetli bir kararın arifesindeyiz

Haberler May 12, 2023 No Comments

“Türkiye’de önümüzde 2 seçenek var. Çok kıymetli bir kararın arifesindeyiz. Ya bağımsızlıktan ya bağımlılıktan yana olacağız. Ya Türkiye’nin büyümesinden yana olacağız ya Türkiye’nin küçülmesinden yana olacağız. Ya istikrar diyeceğiz ya karmaşa diyeceğiz”- “Birileri kazanımlarımızı bertaraf etmek, Türkiye’yi ne yazık ki yeniden dışarıdaki batılı sömürge düzeninin emrine amade kılmak için yoğun bir gayret sarf ediyor. Talimatı, emirleri, yöntemleri onlardan alıyorlar. Fakat milletin iradesi onları da, efendilerini de yerle yeksan edecek”

Türkiye’de 5-14 yaş aralığındaki okullaşma oranı yüzde 99’a ulaştı

Haberler May 10, 2023 No Comments

OECD’nin yayımladığı rapora göre Türkiye, 5-14 yaş aralığındaki okullaşma oranıyla, yaklaşık yüzde 98 olan OECD ortalamasının üzerine çıktı- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer:- “Kaliteyi ve kapsayıcılığı dikkate alan politikalarla Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında eğitimde öncü rol üstlenen bir ülke konumuna çıkmasını hedefliyoruz”

Bakan Soylu’dan ‘İBB’de PKK iltisaklı kişiler işe alınıyor’ iddiası

Haberler May 10, 2023 No Comments

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK/KCK terör örgütü ile iltisaklı ve irtibatlı kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) işe alındığını belirterek, “Sözde değer ailelerine, yani terör örgütünden bizim etkisiz hale getirdiklerimize, dağda olanlarının kardeşlerine, evlatlarına iki tane veya bir tane işe girme imkanı veriyorlar. Eskiden bunu Doğu, Güneydoğu’da belediyelerinde kullanıyorlardı.” dedi.

‘Muhalefet birinci turda kazanırsa kaos çıkar, seçimler mutlaka ikinci tura kalmalı’

Haberler May 09, 2023 No Comments

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ortam seçimlerin başa baş gittiğini gösteriyor. Olur da eğer muhalefet yarım puan farkla seçimleri kazanırsa Türkiye’yi bunlar kaosa götürür. HDP ve HÜDA PAR arasında çıkarılacak bir tartışma ve çatışmayla, Türkiye’de seçimlerin erteleneceği süreci dahi konuşacak bir tartışmalı sürece girebiliriz. O sebeple de seçimler mutlaka ikinci tura kalmalı ve ikinci turda mutlak çoğunlukla seçimler kazanılmalıdır? dedi.

İçişleri Bakanı Soylu: HDP’yle masaya oturan herkes tasfiye edilecektir

Haberler May 06, 2023 No Comments

Soylu: 14 Mayıs seçiminde karşı tarafın stratejisi çöktüğü andan itibaren Türkiye’de HDP, Türkiye’de CHP, Türkiye’de İYİ Parti ve diğerleri arasındaki bu konsensüs sona ermiş olacaktır. HDP’yle masaya oturan herkes tasfiye edilecektir”

Adalet Bakanı Bozdağ: Bizim vebalimiz ne, birisi söylesin

Haberler May 05, 2023 No Comments

Şanlıurfa’dan AK Parti milletvekili adayı olan Bozdağ, partisinin Viranşehir Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında konuştu. Seçimlerde Türkiye’yi kimin yöneteceğinin belirleneceğini belirten Bozdağ, millet iradesinin yolu ve istikameti tayin …

‘Türkiye’nin gelişmesini istemeyenler farklı yollardan şimdi Türkiye’nin içine sızmaya çalışıyorlar’

Haberler May 05, 2023 No Comments

“Karşımızdakileri görüyorsunuz, maalesef Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyenler farklı yollardan şimdi Türkiye’nin içine sızmaya çalışıyorlar. Bunlara geçit vermeyeceğiz, hele ki Trabzon geçit vermeyecek”

Koridordan merkez ülkeye

Haberler May 04, 2023 No Comments

İletim hatlarıyla 20 yılda ‘enerji koridoru’ olan Türkiye, petrol, doğal gaz keşifleri ve yeni yatırımlarıyla enerji merkezine dönüşüyor. Karadeniz’de keşfedilen doğal gaz sisteme katılırken, Gabar’dan gelen müjdeyle petrol üretim kapasitesi iki katını aştı. Elektrik üretiminin yüzde 44’ü yenilenebilir kaynaklardan sağlanırken, Akkuyu’da ilk reaktör de 1 yıl içerisinde elektrik üretmeye başlayacak.

‘Diyarbakır’dan ne kadar mesulsek Erbil’den de o kadar mesulüz’

Haberler May 02, 2023 No Comments

“Diyarbakır’dan ne kadar mesulsek Erbil’den de o kadar mesulüz. Diyarbakır’dan ne kadar mesulsek Şam’dan da Bağdat’tan da o kadar mesulüz. Eğer her tarafta huzur olursa, etrafımızdaki coğrafyayla bunu çok güçlü bir şekilde yaşamaya çalışırız. O ülkelerin de bize ihtiyaçları var. Türkiye’yi örnek görüyorlar”- “Bu ülke bizim ülkemizdir diyoruz. Eğer bu ülkeyi biz kendi istikametimizde, dediğimiz ölçülerde götürebilirsek, etrafındaki coğrafyanın huzurunu da biz temin ederiz”