Tag

Türkiye

‘Türkiye ekonomisi büyüme performansıyla birçok ülkeye fark atmıştır’

Haberler May 22, 2023 No Comments

“2022 yılında son 20 yılın en iyi bütçe performanslarından birini elde etmeyi de başardık”- “Kimsenin şüphesi olmasın, özellikle depremden bir miktar olumsuz etkilenecek bütçe ve borçlanma başta olmak üzere kamu maliyesi göstergelerini yine kısa bir süre içerisinde eski seviyelerine getireceğiz”

Uzun süre televizyon, tablet, bilgisayara maruz kalan çocuklarda obezite riski artırıyor

Haberler May 22, 2023 No Comments

GÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan:- “Kas ve iskelet sağlığı açısından da risk taşıyan uzun süre bilgisayar, tablet ve televizyon gibi ekran başında kalınması yeme alışkanlığını da bozduğundan, tüm bu etkenlere bağlı obezite gelişme riski çocukluk çağında artıyor”- “Çocukların günde 1 saatten daha fazla ekrana maruz kalmaması, fiziksel ve düşünsel sağlığın korunması için önem taşıyor”

‘AK Parti’nin davası gerçekten büyük ve eşsiz bir dava’

Haberler May 22, 2023 No Comments

“AK Parti’nin davası gerçekten büyük ve eşsiz bir dava. Allah’ın izniyle önümüzde daha ilerleyen zamanda AK Parti iktidarının hizmetlerine daha fazla ihtiyacı olan bir yüzyıla gireceğiz. Bu yüzyılın adı Türkiye Yüzyılı olacak”

‘Orta vadede, enflasyonla mücadele en temel önceliklerimizden biri’

Haberler May 21, 2023 No Comments

Kanal 7’de yayınlanan “Başkent Kulisi” programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kurtulmuş, yaşanan ekonomik krize ilişkin soruya “Bizim en temel özelliğimiz şu, rasyonel bakıyoruz. Bu sorunlar yokmuş gibi davranmıyoruz. Bunları biliyoruz, sorunların nasıl çözüleceğini de biliyoruz. Bunun için de öncelik sıralaması içerisinde bunları ele alarak önce hayat pahalılığını aşağıya düşürecek tedbirler, eşzamanlı olarak da vatandaşımızın alım gücünü artıracak tedbirleri ortaya koymaya çalışıyoruz. ” dedi.

Erdoğan: Seçimde gençlerimizden en büyük desteği biz aldık

Haberler May 21, 2023 No Comments

“Seçimlerde iddia edilenin ve sanılanın aksine gençlerimizden en büyük desteği biz aldık”- “Önümüzdeki dönemde gençlerimizin önündeki alternatifli eğitim imkanlarını sadece genişletmekle kalmayacak aynı zamanda dünya ile rekabet edecek şekilde kaliteyi de yükseltmeye odaklanacağız”- “Bugün sırf bölgeden istedikleri oyu alamadılar diye depremzedelere etmedik hakareti bırakmayanların dün milletimize neler çektirdiklerini bilmezsek yarınlarımıza güvenle bakamayız”

Göç İdaresi: 2023’te 93 bin 148 düzensiz göçmenin girişi engellenmiştir

Haberler May 21, 2023 No Comments

Göç İdaresi Başkanlığı, Türkiye’nin doğu ve güney sınırlarındaki düzensiz göç baskısının, dezenformatif içeriklerin aksine geçmiş dönemlere göre ciddi oranda azaldığını bildirdi. 2023’ün başından beri 93 bin 148 düzensiz göçmenin Türkiye’ye girişinin engellendiği bilgisi paylaşıldı.

1 2 3 29