Tag

Türk

Göç İdaresi: Ülkelerine dönen Suriyeli sayısı 554 bini geçti

Haberler May 22, 2023 No Comments

Göç İdaresi Başkanlığınca Suriyelilerin yoğun yaşadığı 12 ilde kurulan “gönüllü geri dönüş bürolarında, “güvenli, gönüllü ve onurlu geri dönüş” prensibiyle yürütülen çalışmalarda, bugüne kadar ülkelerine dönen Suriyeli sayısı 554 bin 107’ye ulaştı

Bisikletiyle dünya turuna çıkan İngiliz, Türk halkının misafirperverliğine hayran kaldı

Haberler May 22, 2023 No Comments

Londra’dan bisikletiyle yola çıkan 35 yaşındaki Phil Clarke:- “Çok fazla yağmur yağmaya başladı. Çok kibar bir Türk beyefendi beni camiye davet etti. Bana Türk restoranında yemek ısmarladı. Bolca Türk çayı içtik”- “Dünya turu yapmayı planlayan diğer bisikletçilere kesinlikle ve kesinlikle Türkiye’ye gelmelerini, bu muhteşem güzellikleri görmelerini tavsiye ediyorum”

‘Suriyelilerin tamamını yüzde yüz göndereceğiz’ dersek bu doğru olmaz’

Haberler May 22, 2023 No Comments

“(Suriyeli göçmenlerin) Tamamını yüzde yüz göndereceğiz dersek bu doğru olmaz. Türkiye’nin şu anda tarım sektöründe, sanayide, halleri dolaşıyoruz, halde, bazı işlerde istihdama ihtiyaç var, görüyoruz”

‘3’üncü tur olsa Kılıçdaroğlu herhalde kılıç kalkan kuşanıp fethe çıkacak’

Haberler May 21, 2023 No Comments

“14 Mayıs öncesi Kemal Bey ile 14 Mayıs sonrası Kemal Bey arasında, beyaz ile siyah kadar fark var. 14 Mayıs’tan sonra bizden daha muhafazakar, daha mutaassıp, daha milliyetçi, daha ülkücü. Bu ne muazzam dönüş. Yani 3’üncü tur olsa herhalde kılıç kalkan kuşanıp fethe çıkacak noktaya geldi ama Allah’tan 3’üncü tur yok”- “Liderlik büyük oranda fıtratla gelir ama tecrübeyle de tahkim edilir, güçlendirilir. Yoksa ajansın tutup ‘Konuşurken elini şöyle tut, masaya böyle vur’ demesiyle liderlik olmaz. Öğretilmiş liderlik olmaz. Eğer güçlü lider olmazsanız da bu memleketin hak ve menfaatlerini savunamazsınız”

Sinan Oğan’dan 14 Mayıs muhasebesi: Bizi izlemeye devam edin

Haberler May 21, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması ile kilit isim haline gelen ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdiği bir paylaşımda bulundu. Oğan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, #OAnGeliyor ve #Pazartesi hashtag’lerini kullanması dikkat çekti.

1 2 3 23