Tag

Toplantı

‘Suriyel’li kardeşlerimizin gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde dönmelerini amaçlıyoruz’

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

“Bir an önce terör belasından kurtulmak, ülkemizin, sınırlarımızın, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak ve bölgeye barış, istikrar ve huzurun gelmesi için gayret gösteriyoruz. Bu konuda mesafe almak için elimizden gelen çabayı gösterecek, çalışmalarımızı sürdüreceğiz”- “Yaptığımız çalışmalarla Suriye’de olabildiğince olumlu, istikrarlı ortamı sağlamak, şartları oluşturmak suretiyle ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü, güvenli ve saygın bir şekilde evlerine, topraklarına dönmelerini sağlamayı amaçladığımızı kendileriyle paylaştık”

Savunma bakanları Moskova’da buluşuyor

Haberler Nis 26, 2023 No Comments

Suriye ile normalleşme görüşmeleri çerçevesinde Türkiye, Rusya, Suriye ve İran arasındaki dörtlü toplantı bugün Moskova’da yapılacak. Zirveye 4 ülkenin savunma bakanları ve istihbarat başkanları katılacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Toplantının ardından bazı olumlu gelişmelerin gerçekleşmesini de bekliyoruz. Bölge barışına katkı sağlamak için Türkiye olarak elimizden gelen ne varsa gerekli gayreti gösteriyoruz” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar’dan ‘dörtlü toplantı’ açıklaması

Haberler Nis 25, 2023 No Comments

“Türkiye-Rusya-Suriye ve İran savunma bakanları ve istihbarat başkanlarının katılacağı toplantıya yönelik hazırlıklarımız devam ediyor. Bu toplantının yarın Moskova’da icra edilmesi planlanıyor”- “İster Türkiye’de ister Suriye’de olsun bizim birlikte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz var. Onları zora sokacak herhangi bir durum veya böyle bir karar almamız asla söz konusu değil. Rahat, müsterih olsunlar. Bu tutumumuz herkes tarafından bilinmeli ve buna göre davranılmalı”

Altun, Musk’ın tweet’ini alıntılayarak paylaştı: Twitter’ın işbirliği için minnettarız

Haberler Şub 10, 2023 No Comments

Twitter’a dün akşam üstü erişim sıkıntısı yaşanmıştı. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın bazı Twitter yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdiği, toplantıda, Twitter’ın dezenformasyonla mücadele konusunda Türkiye ile daha fazla işbirliği içerisinde olma taahhüdü verdiği öğrenilmişti. Elon Musk da konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Musk’ın attığı bir tweet’ini alıntılayarak önemli paylaşımlar yaptı.

İYİ Parti’den memleketinde oy kullanacak öğrencilere maddi destek

Haberler Oca 30, 2023 No Comments

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, seçimlerde öğrencilerin ikametlerinin bulunduğu illere giderek oy kullanmalarına ve daha sonra öğrenim gördükleri yere dönmelerine imkan tanıyacaklarını, bu konuda maddi destek vereceklerini bildirdi.

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde yeni yapılandırma paketi var

Haberler Oca 22, 2023 No Comments

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi için gözler yarın Beştepe’de olacak. Paketin kapsamı ve ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı’nda ele alınacak. İsveç’te peş peşe yaşanan skandal eylemler de Kabine’nin bir diğer önemli gündem maddesi olacak.