Tag

Toki

Bakan Kurum: İstanbul’un yarınını değiştirecek yüzyılın dönüşümünü başlattık

Haberler May 02, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bugün itibariyle İstanbul’umuzda 413 bin bağımsız bölüm için şimdiden yapılan toplam başvuru sayısı 73 bine ulaştı. Bu, daha şimdiden 1,6 milyon kardeşimizin hayatı değişmeye başladı demektir” dedi.

Depremden etkilenen 10 ilde mart başında 30 bin konutun inşasına başlanacak

Haberler Şub 15, 2023 No Comments

Bilimsel çalışmalar sonucunda yerinde ihya edilebilecek binaların yerinde, başka yere taşınması gereken binaların da fay hatlarının uzağında belirlenecek rezerv alanlarda inşa çalışmalarına hemen başlanacak- Radye temel, tünel kalıp gibi depreme dayanıklı sistemlerin kullanılacağı konutların, zemin artı 3-4 katı geçmeyecek şekilde yapılması planlanıyor

Depremden sağlam çıkan TOKİ konutlarının sakinleri yaşadıklarını anlattı

Haberler Şub 13, 2023 No Comments

Hatay’ın İskenderun ilçesinde TOKİ konutlarında oturan Cemil Çengel:- “İskenderun sokaklarını gezdim. Çok bina yıkılmış, canlarımız gitti. TOKİ’nin konutları gerçekten sağlammış, buna inandım”- Osmaniye’deki TOKİ konutlarının sakinlerden Ali Göktürk:- “Hiçbirinde tek bir çatlak yok. Benim 7 katlı binamda da çatlak yok. Sadece kapılarda çok küçük kasma var. O da Osmaniye’nin merkezini düşündüğümüz zaman çok ama çok küçük bir sıkıntı. TOKİ’nin yanındaki ve altındaki binalar ise oturulamaz halde”