Tag

Terörist

Milli Savunma Bakanı Akar, 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı:

Haberler May 05, 2023 No Comments

“Dün gece yapılan operasyonlarda 5 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece üç günde Irak ve Suriye’nin kuzeyinde 13 terörist etkisiz hale getirildi”- “Yurt dışındaki basın yayın kuruluşlarında Cumhurbaşkanımız ve AK Parti hedef. Bunun nedeni çok basit, işlerine gelmediği için hedef gösteriyorlar, her şeye ‘evet’ desin istiyorlar. Hayır, biz ülkemizin, milletimizin menfaati ne ise ona göre tedbirlerimizi aldık, alıyoruz”

Erdoğan’ın mitinginde konser veren sanatçılara tehdit yağdı

Haberler May 04, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Ankara mitinginde ve TUSAŞ tarafından üretilen milli muharip uçak ‘Kaan’ın tanıtım töreninde konser veren rap müziği sanatçıları Seko ve Tefo’ya tehdit mesajları yağdı.

Bakan Akar’dan “çözüm süreci” açıklaması

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelenin devam edeceğini söyleyerek, “2013-2015’te çözüm süreci oluşturuldu ve bu onları şımarttı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin asaleti ve nezaketi, onlara verdiği imkanlar ve fırsatlar istismar edildi. Bir daha onu yaşamak istemiyoruz.” dedi.

Bakan Soylu: 29 Ekim 2023’te bu ülkenin dağlarında bir tek terörist bırakmayacağız

Haberler Nis 23, 2023 No Comments

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelede devamlılık vurgusu yaparak, “29 Ekim 2023’te bu ülkenin dağlarında bir tek terörist bırakmayacağız” dedi. Bakan Soylu ayrıca zehir tacirlerini çökertmeye yönelik operasyonlara da devam edileceğinin de altını çizdi.

Terör örgütüne üst düzey darbe: Alandüz terörden temizlendi

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Terör örgütü PKK’nın üst düzey bölge sorumlusu ve Terörden Arananlar Listesinde turuncu kategoride yer alan “Alişer intikam” kod adlı Emrah Arpak etkisiz hale getirildi. Operasyonla birlikte, Hakkari Alandüz bölgesi terörden temizlenmiş oldu.

‘471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi’

Haberler Oca 10, 2023 No Comments

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Avsever ile sınır hattındaki birlik komutanlarıyla video konferans toplantısı gerçekleştirdi, sahadaki son duruma ilişkin brifing aldı, talimatlar verdi: Pençe-Kılıç Harekatı, hava ve kara ateş destek vasıtalarıyla, yapılan cezalandırma atışlarıyla devam ediyor. Harekatta şu ana kadar 471 hedef ateş altına alındı, 254 terörist etkisiz hale getirildi