Tag

Taş

Numan Kurtulmuş: Erzurum’da yaşanan gerginlik İstanbul Mitingi’ni gölgede bıraktı

Haberler May 09, 2023 No Comments

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “(Erzurum’da yaşanan gerginlik) Keşke hiç konuşmasaydık, keşke bu olay olmasaydı. Dolayısıyla Erzurum’da olan o gerginlik muhteşem İstanbul Mitingi’ni de gölgede bırakmıştır” dedi.

İletişim Başkanlığı: MB, Kapalıçarşı’dan döviz alım satım işlemi yapmıyor

Haberler Nis 12, 2023 No Comments

Bültende, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, her gün Kapalıçarşı’dan resmi araçlarla döviz topluyor”, “2016 verilerine göre TÜİK, Türkiye’de çocuk istismarıyla ilgili dava sayısının son 10 yılda yaklaşık 3 kat arttığını ve 250 bin çocuğa ulaştığını açıklamıştı”, “Boğaziçi’nde bir ders iptali daha”, “Antik kentte adı dijital kendi beton müze” ve “İzmir’de CHP’nin seçim bürosuna silahlı saldırı düzenlendi” iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi

Kurtarıldığında kitaplarını soran lise öğrencisi enkazdaki bekleyişini kaydetmiş

Haberler Şub 12, 2023 No Comments

Hatay’ın Antakya ilçesinde depremde yıkılan 5 katlı apartmanın enkazından 63 saat sonra çıkarılan 19 yaşındaki Gürkan Öztürk’ün cep telefonuyla yığınların arasında çektiği görüntülerde, “genç yaşta ölmek istemediğini” söylediği anlar ve duvara taşla vurarak kurtarma ekipleriyle haberleşmesi de yer aldı- Öztürk:- “Dışarıdan bağırdıklarında taşla iletişime geçmeye çalıştım. Babam, ‘Ses ver, yaralıysan taşı 1 kere, değilsen 2 kere vur’ diyor. Ben de dediklerini yapıyorum”