Tag

Tarım

Toç Bir-Sen ‘Rakamlarla Tarım Sektörü 2023’ kitabını güncelledi

Haberler May 16, 2023 No Comments

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen)’nın tarım sektörünün tüm paydaşlarına katkı sağlamak için ilkini 2019 yılında sektörle buluşturduğu ‘Rakamlarla Tarım Sektörü’ isimli kitabın yeni verilerin ve güncel rakamların eklenerek yenilendiği 5. basımı yayımladı.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’den ’14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ mesajı

Haberler May 14, 2023 No Comments

“Aziz milletimizin köklü tarihinde daima çiftçilerimizin izi olmuştur”- “Bizler de ‘Sen Üret Yeter’ diyerek çiftçimizi daha fazla üretmesi için desteklemeyi sürdüreceğiz, Türkiye Yüzyılı’nı çiftçilerimizin katkılarıyla inşa edeceğiz”

‘Erdoğan’ın 15 Mayıs’ta konuşma yapacağı balkonu temizlemeye başladık’

Haberler May 04, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “15 Mayıs sabahında, sabahına kalmayacak belki gecesinde yine Sayın Cumhurbaşkanı’mız adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan efsane bir balkon konuşmasında sizlere seslenecek. Biz şimdi balkonu temizlemeye başladık, hazırlık yapıyoruz.” dedi.

Meral Akşener: Köy okullarını yeniden açacağız

Haberler May 01, 2023 No Comments

Köylerde yaşayanların yaş ortalamasını gençleştireceklerini söyleyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Köy okullarını yeniden açacağız. Köye yerleşip tarımla meşgul olmak isteyen gençlerin sigorta primlerini 5 yıl boyunca ödeyeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığından tarım liseleri hamlesi

Haberler Nis 30, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tarım alanında nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi ve Türkiye’nin tarım üssü haline getirilmesine katkı sunmak amacıyla tarım liselerinin yeniden yapılandırdıklarını ve özgün projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, tarım alanında eğitim verilen okul sayısının 144’e yükseldiğini bildirdi.