Tag

Tanık

Hablemitoğlu davasında, mahkemeden talep edilen ‘yayın yasağı’ reddedildi

Haberler May 17, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Suikast davasının tutuklu sanıklarından Enver Altaylı’nın avukatı mahkemeden ‘tanık beyanlarının basında yer alacağı ve bunun da yargılamayı etkileyeceği’ iddiasıyla duruşmaya yayın yasağı getirilmesi talebi reddedildi.

KDK’den görme engellilerin noter işlemlerinde ‘iki tanık zorunluluğuna son verilsin’ tavsiyesi

Haberler May 16, 2023 No Comments

“Görme engelli bireylerin farklı muameleye tabi tutulması ile eşitlik ilkesine aykırılık teşkil eden ve ayrımcılık yasağının ihlali niteliği taşıyan uygulamaya ivedi olarak son verilmesi, bu yöndeki teknik çalışmaların makul sürede tamamlanması yönünde Adalet Bakanlığına ve Türkiye Noterler Birliğine tavsiyede bulunulmasına karar verildi”

Müzisyen Onur Şener cinayeti davasında arbede yaşandı

Haberler May 04, 2023 No Comments

Ankara’da müzisyen Onur Şener’in, eğlence mekanında istek parça çalmayı kabul etmediği için öldürülmesiyle ilgili 3’ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı davada arbede yaşandı. Avukat cübbesi giyen bir kişi, tutuksuz sanıklardan Gözde G.’ye elinde bulunan su dolu pet şişeyi fırlattı. Bunun üzerine kapının önünde sanık yakınları ve avukat cübbesi giyen kişi arasında arbede yaşandı.