Tag

Tahliye

Sudan’daki çatışmalar nedeniyle 132 kişi daha Türkiye’ye getirildi

Haberler May 14, 2023 No Comments

Sudan’da ordu ile Hızlı Destek Kuvvetleri (HDK) arasında yaklaşık bir aydır süren çatışmalar nedeniyle ülkenin çeşitli kentlerinde mahsur kalan Türk vatandaşlarının da aralarında bulunduğu 132 kişi tahliye edildi.

Bakan Akar: Tahliye için görevlendirilen 5 uçak da ülkeye döndü

Haberler May 01, 2023 No Comments

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, çatışmaların yaşandığı Sudan’dan Türk vatandaşlarının tahliyesi sırasında ateş açılan Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait uçağın gerekli tedbirlerin alınmasının ardından dün yurda döndüğünü bildirerek, “Sudan’dan tahliye çalışmaları kapsamında görevlendirdiğimiz 5 uçak görevlerini tamamlayıp ülkemize döndü. Uçaklarımızla 479 vatandaşımızın tahliyesini gerçekleştirdik.” dedi.

‘Biz arabuluculukta da dünyada markayız, tahliye konusunda da markayız’

Haberler Nis 30, 2023 No Comments

“Sağlıkta dünyada bir modeliz. Biz arabuluculukta da dünyada markayız, tahliye konusunda da markayız”- “Sudan’da çok sayıda farklı ülkelerin vatandaşlarını da tahliye ediyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden kardeşlerimiz var, onları da inşallah oradaki doktorlarımızla beraber tahliye edeceğiz. Hiç kimseyi geride bırakmıyoruz”

Sudan’dan tahliye edilen vatandaşlar Türkiye’ye döndü

Öğretmenler Nis 27, 2023 No Comments

Tahliye edilen Türk vatandaşı Naci Akgün:-“Şartlar ağırdı. Bütün ülkeler aynı anda vatandaşlarını tahliye etmek istiyorlardı. Ülkemizden Allah razı olsun elinden geleni yaptı. Türkiye’ye dönen ilk kafileyiz. Çok mutluyuz”- Türk vatandaşı Mehmet Kazan:-“Bize yardımcı olan büyükelçilerimize, herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz”

THY deprem bölgesinden 296 bin 819 kişiyi tahliye etti

Haberler Şub 22, 2023 No Comments

Basın Müşaviri Yahya Üstün:- “Bugün planladığımız 81 sefer ile 14 bin 454 vatandaşımızın deprem bölgelerinden tahliyesini sürdüreceğiz”- “Tahliye uçuşlarımızda ücretsiz rezervasyonumuz 1 Mart’a kadar devam edecek. Rezervasyonu olmayan vatandaşlarımız, uçuşlarda yer olması durumunda uçağa sırayla kabul edilecek”

Deprem bölgesi için genelge yayımlandı

Haberler Şub 19, 2023 No Comments

İçişleri ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlıklarının ortak çalışması sonucu deprem bölgelerinde “yıkık”, “acil yıktırılacak” ve “ağır hasarlı” yapılara, afetzedelerin eşyalarını tahliye etmek maksadıyla girilmesi/girilmemesi kurallarını içerir genelge, AFAD Başkanlığınca yayınlandı. İşte genelgenin detayları..