Tag

Söz

‘Teröre destek verenin de seyyar mahkemeler kuranların da Allah belasını versin’

Haberler May 11, 2023 No Comments

“Terör bir insanlık suçudur. Nereden gelirse gelsin hep beraber mücadele etmek zorundayız. Teröre destek verenin de teröristin yanında duranın da seyyar mahkemeler kuranların da Allah bin belasını versin”- “Herkesi seviyorum, herkese saygı duyuyorum. Bana oy versinler vermesinler, söz verdim, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım, 85 milyonu kucaklayacağım”

Kılıçdaroğlu: Gaffar Okkan’ın, Sinan Ateş’in katillerini kulaklarından yakalayacağım

Haberler May 10, 2023 No Comments

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya mitinginde yaptığı konuşmada, “Gaffar Okkan’ın, Sinan Ateş’in katillerini de kulaklarından yakalayacağım ve adalete teslim edeceğim. Hiç endişe etmeyin” dedi.

Bakan Bozdağ’dan ‘Erzurum’ açıklaması: Hukuk yapılması gerekenleri yapıyor

Haberler May 09, 2023 No Comments

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu olay üzerine emniyet güçlerimiz, adliye, Cumhuriyet başsavcılığı gerekeni yapmış, adli tahkikat başlatılmış, olaya karıştığı değerlendirilen kişilerle ilgili adli yapılması gereken iş ve işlemlerin usul çerçevesinde de yapıldığını görüyoruz. Üzeri örtülen bir şey yok, saklanan bir şey yok. Tamamıyla şeffaf biçimde hukuk işliyor. Hukuk yapılması gerekenleri yapıyor.” dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ’dan ‘Erzurum’daki olaylar hakkında’ açıklama

Haberler May 09, 2023 No Comments

“Adayınıza sorun, HDP ile ne görüştüler, ne söz verdiler? Belki Sayın Akşener’in haberi yoktur. Tam da bilmiyor olabilir, bir baksınlar. Kandil, FETÖ neden Kılıçdaroğlu olsun diye genel başkanlardan, siyasi partilerden daha çok çalışıyor. Bir de onu sorgulayın”- “(Erzurum’daki gerginlik) Üzeri örtülen bir şey yok, saklanan bir şey yok. Tamamıyla şeffaf biçimde hukuk işliyor. Hukuk yapılması gerekenleri yapıyor. Kolluk görevlilerinin gerekli tedbiri aldığı da çok aşikar”- “Sayın İmamoğlu’nun da hem valiye hem kolluk güçlerine hem de diğerlerine ‘Sizi izliyoruz’ derken imalı şekilde değerlendirme yapması da kabul edilemez. Polisleri, görevini yapan insanları görevini yapmamakla itham ediyor, vazifesini yapan insanları vazifesini ihmal etmekle suçluyor. ‘Sizi izliyoruz, görüyoruz’ diyerek de adeta onları imalı şekilde tehdit ediyor. Bu da kabul edilemez”

‘Hani nerede beton? Hani burayı biz parsel parsel satacaktık?’

Haberler May 08, 2023 No Comments

“Muhalefet ne dedi biliyor musunuz? ‘Siz burayı betonlaştıracaksınız. Buralara bina dikeceksiniz.’ dediler. Ne oldu? İşte dün orada, fethin 570. yıl dönümüne ithafen 145 bin 300 fidanıyla, çiçekleriyle milletimiz, Atatürk Havalimanı bahçesinde lideriyle buluştu. Hani nerede binalar? Hani nerede beton? Hani burayı biz parsel parsel satacaktık?”

Kılıçdaroğlu, Neşet Ertaş ve babası Muharrem Ertaş’ın mezarını ziyaret etti

Haberler May 07, 2023 No Comments

“Bu topraklara baharı getireceğim, huzuru getireceğim. Hiçbir yoksul ailenin elektriği, suyu ve doğal gazı asla ve asla kesilmeyecek. Diğerleri nasıl yaşıyorsa yoksul aileler de aynı şekilde huzur içinde yaşayacaklar, beraber yaşayacağız ve huzur içinde yaşayacağız”- “Bizi kavga ettiriyorlar ama o kavgaya girmeyeceğiz. Bir sürü şeyler söylüyorlar. Onlara da inanmayın lütfen. Benim ağzımdan çıkana inanın. Ben bu millete doğruları söylemeye yemin ettim. Doğruları söyleyeceğim, doğruların arkasından gideceğim”

‘Bu alan (Atatürk Havalimanı) aynı zamanda afette toplanma alanı vazifesi görecek’

Haberler May 06, 2023 No Comments

“(Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi) 5 milyon metrekarelik bir yeşil koridordan bahsediyoruz. İlk etabı; 2 milyon metrekaresini başlatmış ve burada hazırladığımız alanı da milletimize yarın itibarıyla armağan ediyoruz. İstanbul’umuza armağan ediyoruz. Sözde çevrecilere rağmen, ‘maskeli’ doğaseverlere rağmen armağan ediyoruz”- “Burada havalimanımız yine işleyecek. Bu alan aynı zamanda afette toplanma alanı vazifesi görecek, altyapısı buna göre hazırlandı”

‘Ülkeyi bu adamlara teslim edecek olursak bugünlerimizi çok ararız’

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şehitlerimizin miras bıraktığı bu toprakları sonuna kadar savunmaya hazırız ama birileri kapalı kapılar ardında, masanın altında, üstünde bunlara bir şeyler vadetti ki şimdi Kandil’den, oradan buradan bunlara destek mesajları geliyor. Çıkıp açıkça söylesinler. Onların adamları da buraya gelecek. ‘Siz ne vadettiniz onlara? Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız’ diyeceksiniz. Aksi takdirde bu ülkeyi bu adamlara teslim edecek olursak inanın bugünlerimizi çok ararız.” dedi.