Tag

Sosyal Medya

Depremzede Kılıçdaroğlu’na 100 adet su parası gönderdi

Haberler May 18, 2023 No Comments

Kahramanmaraş’ta bir depremzede, sosyal medyada deprem bölgelerindeki vatandaşlara yönelik tepki çeken paylaşımlara karşı Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hesabına temsili olarak 100 adet su parası gönderdi.

‘Tırlar yabancı plakalı, Togg nereden geliyor?’ iddialarına yanıt

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezince, 8-9 Nisan’ı kapsayan Dezenformasyon Bülteni yayımlandı. Bültende, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yer alan “Tırlar yabancı plakalı, Togg nereden geliyor”, “Bolu Valiliği, Muharrem İnce’nin programını güvenlik gerekçesiyle iptal etti”, “Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek 3 bin 150 lira tek seferlik geri ödemesiz devlet desteği için irtibata geçin” iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

FETÖ’nün sosyal medya taktikleri deşifre edildi

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

FETÖ’nün sosyal medya taktikleri deşifre edildi. Örgüt seçim öncesi manipülasyon ve algı yöntemini devreye soktu. Hazırlanan sözde mağduriyet videoları, sosyal medya imamınca FETÖ ile irtibatlı milletvekillerine gönderiliyor. Onun hesabından paylaşılıp daha da yayılması sağlanıyor.

‘Afet Zamanlarında Sosyal Medya Kullanma Rehberi’ yayımladı

Haberler Şub 17, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan deprem felaketi sonrasında sosyal medyada yaşanan dezenformasyona karşı, “Afet Zamanlarında Sosyal Medya Kullanma Rehberi” yayımladı.

Bakanlık ve Emniyetten şiddete uğrayan çocuk için açıklama

Haberler Şub 11, 2023 No Comments

Ankara Emniyet Müdürlüğü, küçük yaşta bir çocuğun maruz kaldığı şiddetle ilgili suça sürüklenen 3 çocuğun gözaltına alındığını açıkladı. Darp edilen çocuğun depremzede olduğu iddiasının gerçek olmadığı, sosyal medyada paylaşılan videonun ise eski olduğu öğrenildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da yaptığı açıklamada; “Konu hakkında emniyet birimleri tarafından soruşturma başlatılarak ilgili kişilerin ifadeleri alınmıştır. Bakanlığımızca süreç yakından takip edilmektedir.” ifadelerini kullandı.