Tag

Sorumlu

89 kişinin öldüğü Galeria İş Merkezi’nde sorumlular yüzde 20 kusurlu

Haberler May 08, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Diyarbakır’da yıkılan Galeria İş Merkezi’ne ilişkin başlatılan soruşturma çerçevesinde müteahhit, şantiye görevlileri, alışveriş merkezi yönetimi, yönetmeliği hazırlayan kurum ve proje sorumlularının yüzde 20 kusurlu olduğu belirlendi.

Deprem davaları ve müteahhitlerle yapı denetçilerinin tazminat sorumluluğu

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Sorumlu kişilerin mal varlıklarını elden çıkarmalarını önlemek üzere acilen bir tedbir kararı alınmazsa bu kişiler tazminata mahkum olsalar bile mal varlıklarını elden çıkarmışlarsa tazminatın tahsili çok güç

Sözcü gazetesinin ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetine ilişkin dava

Haberler Nis 26, 2023 No Comments

Sözcü gazetesinin “2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” manşetinde Ayasofya-i Kebir Camii açılışına ilişkin ifademer üzerine açılan davada gazetenin sorumlu müdürü ve sorumlu müdürün bağlı olduğu yetkiliye 7 ay 15’er gün hapis cezası verildi.

Avukatlardan, 134 belediye başkanı hakkında suç duyurusu

Haberler Mar 07, 2023 No Comments

MARDİN’de ‘Tam Bağımsız Avukatlar Grubu’ üyesi avukatlar, Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği illerde yıkılan binalarda ihmali olduğu gerekçesiyle 10 il ve 41 ilçenin mevcut ve geçmiş 134 belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘İmar affı çözüm değil, tam tersine ölüm fermanı oldu’

Haberler Mar 06, 2023 No Comments

“Öncelikle Hatay’dan başlayarak tüm Türkiye’de yabancılara konut satışının durdurulması çağrımı buradan da tekrarlıyorum”- “İmar affının çözüm değil, tam tersine ölüm fermanı olduğu gerçeğiyle yüzleştik. Tedbirsizlikle, iş bilmezlikle, liyakatsizlikle yüzleştik”

Depremin yol açtığı hasardan emlak komisyoncusu da sorumlu olabilecek

Haberler Şub 18, 2023 No Comments

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sararken, diğer yandan da yıkılan binalara ilişkin soruşturmalar başlatıldı. Peki, depremde yıkılan evleri “depreme dayanıklı” diye satan emlak komisyoncularının da hukuki sorumluluğu var mı?