Tag

Siyaset

Sinan Oğan’dan 14 Mayıs muhasebesi: Bizi izlemeye devam edin

Haberler May 21, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması ile kilit isim haline gelen ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdiği bir paylaşımda bulundu. Oğan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, #OAnGeliyor ve #Pazartesi hashtag’lerini kullanması dikkat çekti.

Erdoğan: Hesap uzmanıyım diyor, yüzde 1’e 40 vekil hediye etti

Haberler May 21, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek “İlk defa oy kullanan 5 milyonu aşkın genci yok sayan aynı zat, gitti toplam oyları yüzde 1’i bile bulmayan partilere 40’a yakın vekil hediye etti. Bir de ‘Hesap uzmanıyım.’ diyor. Nasıl hesap uzmanısın ki bu partilere bunları dağıttın?” dedi.

Muharrem İnce’den, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin açıklama

Haberler May 17, 2023 No Comments

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bazılarına göre adaylıktan çekilmem siyasi olarak intihardı. Bunu göze aldım. Çünkü çekilmeseydim bugünkü manzaranın tek so-rumlusu ilan edilecektim. Şimdi herkes ‘Muharrem İnce Haklıymış’ diyor. Evet ama ‘Ba’de harabil Basra’ (Basra harap olduktan sonra)” ifadesini kullandı.

Türkiye’de önümüzde 2 seçenek var. Çok kıymetli bir kararın arifesindeyiz

Haberler May 12, 2023 No Comments

“Türkiye’de önümüzde 2 seçenek var. Çok kıymetli bir kararın arifesindeyiz. Ya bağımsızlıktan ya bağımlılıktan yana olacağız. Ya Türkiye’nin büyümesinden yana olacağız ya Türkiye’nin küçülmesinden yana olacağız. Ya istikrar diyeceğiz ya karmaşa diyeceğiz”- “Birileri kazanımlarımızı bertaraf etmek, Türkiye’yi ne yazık ki yeniden dışarıdaki batılı sömürge düzeninin emrine amade kılmak için yoğun bir gayret sarf ediyor. Talimatı, emirleri, yöntemleri onlardan alıyorlar. Fakat milletin iradesi onları da, efendilerini de yerle yeksan edecek”