Tag

Sigorta

Düğün iptaline ‘düğün sigortası’ güvencesi

Haberler May 20, 2023 No Comments

Evlilik hazırlığı yapanların, ayrılık, birinci derece akrabalarının ölümü, kaza gibi nedenlerle düğünlerinin iptal edilmesi durumunda çiftlerin ve salon işletmecisinin masrafını karşılayan, ‘düğün sigortası’ uygulaması hayata geçirildi. Son iki haftada 80 çift düğününü sigortalattı.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘aile destek sigortası’ vaadi

Haberler Nis 24, 2023 No Comments

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yeni bir video paylaştı. Videoda “aile destek sigortası” vaadinin ayrıntılarını anlatan Kılıçdaroğlu, “Her ailenin geliri asgari ücrete tamamlanacak. Sigorta parası ev kadınlarının hesabına yatırılacak” dedi.

Kılıçdaroğlu: Aykırı düşünmek kadar değerli bir şey yoktur

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “En aykırı düşüncelerin tartışıldığı ve değer bulduğu kurumlardır üniversiteler. Bizde aykırı düşündü mü hemen ‘tu kaka’ ederiz, döneriz atarız. Oysa aykırı düşünmek kadar değerli bir şey yoktur.” dedi.

EYT ve hizmet yılında önemli detay: O barajın altında olana prim iadesi

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

Sosyal Güvenlik Kurumu, EYT genelgesiyle, emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinden yararlanamayanlara toptan ödemesi (prim iadesi), prim borçlanması, birden fazla sosyal güvenlik kurumu kapsamında çalışanlar konusuna açıklık getirdi. Genelgeye göre, resen emekli edilen kamu personeli de EYT Yasası’ndan yararlanabilecek. Borçlanma ya da çalışarak emeklilik primini tamamlayamayanlara toptan ödeme yapılacak. Hizmet borçlanması ile isteğe bağlı sigorta primleri de aynı kapsamda değerlendirilecek

İnternetten trafik sigortası yapacaklar dikkat! Bu tuzağa düşmeyin

Haberler Mar 22, 2023 No Comments

İnternet üzerinden trafik sigortası yaptırmak isteyen araç sahipleri, dolandırıcıların tuzağına düştü. Yüzlerce kişi, paralarını sahtekarlara kaptırdı. Suç şebekesi, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonrası deşifre oldu. Böylelikle çete çökertildi.

SEDDK, deprem bölgesinde alınan önlemleri ve yapılan ödemeleri anlattı

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

“Son aldığım verilere göre, 215 bin adet hasar duyurusunda bulunuldu DASK için. DASK 2000’de kuruldu. 20 yılda toplam DASK’ın açılmış dosya sayısı 115 bin adet. ‘Asrın felaketi’ dediğimiz depremdeki tahmini beklediğimiz dosya sayısı 600 bin adet. Dolayısıyla buradaki hasar ödemeleri tabii ki milyarlara ulaşacaktır”- “Kaskoya 1 milyar lira, ticari iş yerleri için de 12 milyar lira olmak üzere sektörümüz 13 milyar liralık karşılık ayırmış durumda. Hızlıca hasar tespit yapıp ödemelere başlıyoruz”- “Deprem bölgesinde 1 milyon 700 bin kişinin hayat sigortası var. 850 milyon TL’lik bir tazminat ödemesi yapılmasını bekliyoruz”

Sigorta eksperleri hasar tespit çalışmaları için deprem bölgesinde

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği Başkanı Ahmet Nedim Erdem:- “Toplumsal dayanışma açısından özel anlam ihtiva etmekte olan deprem hasarlarında, sigorta eksperleri olarak, sigortalılarımızın hasarlarını hızlı, adil ve objektif bir biçimde tespit edip raporlarımızı DASK’a ve ilgili sigorta şirketlerine ileterek vatandaşlarımızın hasar tazminat ödemelerinin ivedilikle yapılması konusunda gereken tüm gayreti hassasiyetle gösteriyoruz”