Tag

Şiddet

Bursa’da 2 hasta yakını tarafından darbedilen profesör için sağlıkçılardan tepki

Haberler May 04, 2023 No Comments

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Biçer’in, bir yıl önce vefat eden hastasının yakınları tarafından darbedildiği iddiasına meslektaşları tepki gösterdi.

‘Afet Zamanlarında Sosyal Medya Kullanma Rehberi’ yayımladı

Haberler Şub 17, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi İletişim Araştırmaları ve Uygulama Merkezi, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan deprem felaketi sonrasında sosyal medyada yaşanan dezenformasyona karşı, “Afet Zamanlarında Sosyal Medya Kullanma Rehberi” yayımladı.

Bakanlık ve Emniyetten şiddete uğrayan çocuk için açıklama

Haberler Şub 11, 2023 No Comments

Ankara Emniyet Müdürlüğü, küçük yaşta bir çocuğun maruz kaldığı şiddetle ilgili suça sürüklenen 3 çocuğun gözaltına alındığını açıkladı. Darp edilen çocuğun depremzede olduğu iddiasının gerçek olmadığı, sosyal medyada paylaşılan videonun ise eski olduğu öğrenildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da yaptığı açıklamada; “Konu hakkında emniyet birimleri tarafından soruşturma başlatılarak ilgili kişilerin ifadeleri alınmıştır. Bakanlığımızca süreç yakından takip edilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Yoğun bakımda olan Emine’nin yaşadığı dehşet not kağıtlarında

Haberler Şub 03, 2023 No Comments

Esenyurt’ta pencereden atlayan Emine Özdemir’in yoğun bakımdaki tedavisi sürerken evden çıkan not kağıtları yaşadığı dehşeti ortaya çıkardı. Özdemir yaşadıklarını ‘Başıma bir şey gelmesi durumunda sorumlusu Muhammed Özdemir’dir.’ diyerek kağıda döktüğü belirlendi.

‘Bizim için Türkiye Yüzyılı mottosu bir slogandan ibaret değil ve olmayacak’

Haberler Oca 27, 2023 No Comments

“Bizim için Türkiye Yüzyılı mottosu bir slogandan ibaret değil ve olmayacak. Türk siyasi hayatının belki de en önemli, en kritik seçimlerinden birisi 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak”- “Bugüne kadar sahip olduğumuz, edindiğimiz kazanımları daha geliştirerek, büyüterek ve Türkiye’yi dünyada daha iddialı bir ülke konumuna taşıyacak ikinci yüzyılı başlatacağımız bir adımı 14 Mayıs’ta atmak bir tesadüf değildir”

‘Kocandır haydi barış’ devri bitti: Kadın cinayeti yüzde yedi azaldı

Haberler Oca 08, 2023 No Comments

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şiddete uğrayan kadına telkin edilen “Kocandır, haydi barış!” anlayışını eleştirerek, “Şimdi kolluk kuvvetleri, görevinin onları barıştırmak değil, kadını korumak olduğunu biliyor” dedi. Yanık, kadın cinayetlerinde son bir yılda yüzde 7 azalma olduğunu açıkladı