Tag

Sendika

Çalışanlar bayramını kutluyor: 1 Mayıs İşçi Bayramı

Haberler May 01, 2023 No Comments

İşçilerin günlük çalışma süresinin düşürülmesi için verdiği mücadeleden doğan 1 Mayıs, dünyanın dört bir yanında bir asırdan fazladır Emek ve İşçi Bayramı olarak kutlanıyor. Türkiye’de de 1 Mayıs, bu yıl sendikalarca farklı şehirlerde kitlesel olarak kutlanacak. 1 Mayıs denilince İstanbul’da akla gelen Taksim Meydanı ise bu yıl da kapalı. Taksim Meydanı’na çıkan yollar gece kapatıldı. İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamaları Maltepe Miting Alanı’nda olacak

Seçimlerde aday adayı olmak için istifa eden ve sonra göreve dönen memurların sendika üyelikleri geçerli midir?

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında sendika üyesi olup seçimlerde aday adayı olmak için istifa eden ve adaylığı veya seçimi kaybetmeleri nedeniyle göreve dönenlerin sendika üyelik durumlarına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görüşü.

Okul müdür yardımcısı “Sendikal Hakların Kullanılmasının Engellenmesi” suçundan dolayı 16 ay hapis cezası aldı

Haberler Nis 09, 2023 No Comments

Okul müdür yardımcısı “Sendikal Hakların Kullanılmasının Engellenmesi” suçunu işlediği sabit olduğundan önce 44 ay indirimden sonra ise 16 ay 20 gün hapis cezası aldı.

Öz Gıda İş Sendikasında Bayrak Değişimi

Haberler Şub 13, 2023 No Comments

Öz Gıda İş Sendikasının 15. Olağan Genel Kurulu Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için okunan Kur’an tilaveti ve dualar eşliğinde yapılan genel kurul seçiminde, 274 delegenin çoğunluk oylarını alan Halil Çukutli Genel Başkanlığa seçildi.

Kolivar serbest kaldı, hakaretlerine kaldığı yerden devam etti

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Katıldığı bir televizyon programında söylediği skandal sözler nedeniyle “Türk milletini alenen aşağılama” ve “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamalarından tutuklanan, fakat bir hafta sonra tahliye edilen Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, durmak bilmiyor. Cihan Kolivar, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretlerine ve iftiralarına kaldığı yerden devam etti.