Tag

Sanık

Hablemitoğlu suikastı davasında 6 sanık adli kontrolle tahliye edildi

Haberler May 19, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Hablemitoğlu davasında, mahkemeden talep edilen ‘yayın yasağı’ reddedildi

Haberler May 17, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Suikast davasının tutuklu sanıklarından Enver Altaylı’nın avukatı mahkemeden ‘tanık beyanlarının basında yer alacağı ve bunun da yargılamayı etkileyeceği’ iddiasıyla duruşmaya yayın yasağı getirilmesi talebi reddedildi.

Denizli’de iki gencin tüfekle öldürülerek kuyuya atılmasına ilişkin iddianame hazırlandı

Haberler May 09, 2023 No Comments

Maktullerden Hasan Akköse’nin cinayet öncesinde kız arkadaşını arayıp katilin adını söylediği iddianamede belirtildi- Sanıklardan biri için iki kez ağırlaştırılmış müebbet, diğer ikisine ikişer kez müebbet hapis cezası talep edildi

Amasra’da maden ocağındaki patlamaya ilişkin davada sanıkların tutukluluğu devam edecek

Haberler May 06, 2023 No Comments

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında 14 Ekim 2022’de 43 işçinin hayatını kaybettiği, 9 işçinin yaralandığı patlamaya ilişkin 7’si tutuklu 23 sanığın yargılandığı davada ara karar açıklandı. 7 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Duruşma, müşteki ifadelerinin alınması için 24 Temmuz’a ertelendi.

1 2 3 9