Tag

Rus

‘Suriyelilerin tamamını yüzde yüz göndereceğiz’ dersek bu doğru olmaz’

Haberler May 22, 2023 No Comments

“(Suriyeli göçmenlerin) Tamamını yüzde yüz göndereceğiz dersek bu doğru olmaz. Türkiye’nin şu anda tarım sektöründe, sanayide, halleri dolaşıyoruz, halde, bazı işlerde istihdama ihtiyaç var, görüyoruz”

Zelenskiy, Bahmut’un ‘Rus işgali altında olmadığını’ söyledi

Haberler May 21, 2023 No Comments

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya Savunma Bakanlığı, Donetsk bölgesindeki Bahmut şehrini ele geçirdiği açıklamasına ilişkin, “Bahmut, bugün itibarıyla Rusya Federasyonu tarafından işgal edilmiş durumda değil.” dedi.

Dolardan küresel kaçış: Yerel para birimleri ile ticaret artıyor

Haberler Mar 27, 2023 No Comments

Ukrayna savaşında ABD’nin doları Rusya’ya karşı silah gibi kullanması küresel bir tedirginliğe yol açtı. Rusya ve ABD’nin jeopolitik rakibi Çin, alternatif bir finansal altyapının oluşması için çalışmalarını hızlandırdı. Hindistan’dan Arjantin’e, Brezilya’dan Güney Afrika’ya, Orta Doğu’dan Güneydoğu Asya’ya kadar pek çok ülke de dolara olan bağımlılığını azaltmaya yönelik politikalar geliştiriyor.

Antalya’da konut fiyatları uçtu: Memurlar tayin istiyor

Haberler Oca 22, 2023 No Comments

Rusya-Ukrayna savaşının ardından Antalya’ya yaşanan göç nedeniyle son son 1 yılda konut fiyatları sert arttı. Tahliye davaları günde 60’a kadar yükseldi. Memurlar yüksek kiralar nedeniyle kente gelmek istemiyor, kiradakiler ise başka illere tayin istiyor.

40 esir takas edilecek: Rusya ve Ukrayna Ankara’da anlaştı

Haberler Oca 12, 2023 No Comments

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda ilk günden itibaren barış için yoğun çaba sarf eden Türkiye, şimdi de Rus ve Ukraynalı ombudsmanları bir araya getirdi. Rusya İnsan Hakları Yüksek Komiseri Tatiana Moskalkova ve Ukrayna Ombudsmanı Dmytro Lubinets …