Tag

Raporda

Bakan Özer: Öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasına yaklaştık

Haberler May 19, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Türkiye’de 2000’li yıllarda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, az sayıda öğrenci olmasına rağmen çok yüksekti. Türkiye Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her yıl sürekli öğretmen ataması yaparak büyümenin getirdiği olumsuz etkilerden eğitim sisteminin etkilenmemesini sağladı. Raporda da geçtiği üzere okul öncesinden liseye kadar öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasına yaklaştık.” dedi.

Türkiye’de 5-14 yaş aralığındaki okullaşma oranı yüzde 99’a ulaştı

Haberler May 10, 2023 No Comments

OECD’nin yayımladığı rapora göre Türkiye, 5-14 yaş aralığındaki okullaşma oranıyla, yaklaşık yüzde 98 olan OECD ortalamasının üzerine çıktı- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer:- “Kaliteyi ve kapsayıcılığı dikkate alan politikalarla Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında eğitimde öncü rol üstlenen bir ülke konumuna çıkmasını hedefliyoruz”

Ağır yıkımın nedeni AFAD raporunda

Haberler Mar 26, 2023 No Comments

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) hazırladığı raporda, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerdeki ağır yıkımlara ilişkin, “Donatı cinsinin seçimi ve işçilikteki kusurlar, yer hareketi tarafından affedilmeyen başlıca olumsuzluk durumlarından biri olmuştur. Akredite edilmiş usta, kalfa ve inşaat işçilerinin yapı inşaatlarında çalıştırılması hususunun önemi tekrar gün yüzüne çıkmıştır.” değerlendirmesine yer verildi.