Tag

Orta

6’lı masada ‘deprem’ toplantısı

Haberler Şub 18, 2023 No Comments

6’lı masa, yaklaşık bir ay aradan sonra “deprem” gündemiyle toplandı. Toplantıda depremin etkilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik ortak komisyon kurulması kararı alındı. Millet İttifakı’nın ertelenen toplantısının da, 2 Mart’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Ticarete ilişkin düzenlemeler içeren ‘torba kanun’ Resmi Gazete’de

Haberler Şub 01, 2023 No Comments

Perakende ticarette haksız ticari uygulamaların önüne geçilmesi için caydırıcı idari para cezası uygulanacak- Üretim tarihinden itibaren 30 gün içinde bozulabilen tarım ve gıda ürünlerine ilişkin ödemelerin süresi, alacaklının küçük, borçlunun orta veya büyük ölçekli ya da alacaklının orta, borçlunun büyük ölçekli işletme olması durumunda 30, diğer durumlarda 45 günü geçemeyecek- Alışveriş merkezi maliki veya yönetimi, her yıl bir önceki yıla ilişkin ortak gelir ve gider raporu hazırlayarak alışveriş merkezindeki perakende işletmelere gönderecek

Ticarete ilişkin ‘torba kanun teklifi’ Genel Kurulda kabul edildi

Haberler Oca 26, 2023 No Comments

TBMM Genel Kurulunda, ticarete ilişkin düzenlemeler içeren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 640 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.