Tag

Orman

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki geçici işçiler kadroya alınıyor

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Bakanlığımız bünyesinde geçici statüde, işçi statüsünde çalışan 26 bin 982 kardeşimizin sürekli işçi kadrosuna geçişleri, iş ve işlemlerini de başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

Orman yangınlarıyla mücadelede bu yıl yaklaşık 70 hava aracı kullanılacak

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

Orman Genel Müdür Yardımcısı Recep Ateş:- “(Hava araçları) Yangına hassas bölgeler dediğimiz, Hatay’dan Çanakkale, İstanbul’a kadar kıyı şeridinde konuşlanıyorlar. İçeride de Kütahya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir ve Ankara gibi yerlerde, yangına hassas ormanların bulunduğu yerlerde hava araçlarımız konuşlanacak”

Bakan Kirişçi: Tarımda yeni dönem başlıyor

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımda yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Orman köylüsü ormandan sağlanan gelire ortak olacak. Orman yangınlarında hayatını kaybedenler şehit statüsünde olacak. Dijital uygulamaları güçlendirerek ormanlarımızı daha etkin koruyacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kirişci: Orman yangınlarında hayatını kaybeden 105 kardeşimize şehitlik verilecek

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Orman yangınlarında hayatını kaybeden 105 kardeşimize şehitlik unvanı verilmesini sağlıyoruz. Gözünü kırpmadan yeşil vatanı için canını feda eden bu kardeşlerimizin yakınlarına, ailelerini manen mutlu etmek adına da biz bu şehitlik payesini 105 kardeşimize de vermiş olacağız” dedi.

Görevi başında hayatını kaybeden orman elemanlarına ‘şehitlik’ unvanı

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanacak Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nde, ormanlarda görev başında hayatını kaybeden orman elemanlarıyla ilgili düzenlemenin de yer aldığını belirterek, “Elinde arazözün hortumu yangına dalıyor, hayatını kaybediyor. Sayıları çok değil ama insanları onore etmek, ailelerini bugün için onore etmek adına şehitlik ve gönüllüler şehit statüsüne alınması böylelikle sağlanmış olacak” dedi.

Gaziantep’te ‘ormandan ağaç kesimine’ ilişkin açıklama

Haberler Oca 30, 2023 No Comments

Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü, Dülükbaba Ormanı’nda ağaç kesimi yapıldığı iddialarına ilişkin, “Olası bir orman yangınında tedbir gayesiyle yangın emniyet yolunu engelleyebilecek ağaçlar alandan çıkarılmaktadır” açıklamasında bulundu.