Tag

Operasyon

DEAŞ’ı MİT vurdu ABD suspus

Haberler May 03, 2023 No Comments

MİT’in DEAŞ lideri el-Kureyşi’yi etkisiz hale getirmesi dünya basınında geniş yer bulurken, ABD’nin sessizliği dikkat çekti. ABD Dışişleri, basın toplantısında konuyla ilgili soruları geçiştirmeye çalıştı. Geçen yılki DEAŞ operasyonunu dünyaya canlı yayında duyuran Beyaz Saray ve Pentagon, Türkiye’nin operasyonu için sessizliğe büründü.

Erdoğan’ın duyurduğu ‘DEAŞ’ın liderinin öldürülmesi’ haberi dünya basınında geniş yer aldı

Haberler May 01, 2023 No Comments

Dünya basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, DEAŞ’ın sözde lideri Ebu Hüseyin el Kureyşi kod adlı kişinin, Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) yaptığı nokta operasyonla etkisiz hale getirilmesine ilişkin açıklamasına geniş yer ayırdı.

Diyarbakır’da HDP önünde eylemlerini sürdüren annelerden terör operasyonuna destek

Haberler Nis 26, 2023 No Comments

Anne Mevlüde Üçdağ:- “(Diyarbakır merkezli 21 ilde terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyon) Çocuklarımızı kandırıp dağa götürenler yakalanmış. Bir nebzede olsa içimizdeki ateşe su serpildi”- Anne Esmer Koç:- “Bu operasyonların devam etmesini istiyoruz. Çocuklarımızı kaçıranların yakalanmasını istiyoruz. Cezaevine götürülmesini istiyoruz, artık yeter”

Terör örgütüne üst düzey darbe: Alandüz terörden temizlendi

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Terör örgütü PKK’nın üst düzey bölge sorumlusu ve Terörden Arananlar Listesinde turuncu kategoride yer alan “Alişer intikam” kod adlı Emrah Arpak etkisiz hale getirildi. Operasyonla birlikte, Hakkari Alandüz bölgesi terörden temizlenmiş oldu.

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye’ye karşı bir operasyon var

Haberler Şub 05, 2023 No Comments

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bazı ülkelerin Türkiye’deki diplomatik ve konsolosluk temsilciliklerini geçici olarak kapatmasına ilişkin konuştu. Bunların Türkiye’ye karşı bir operasyon olduğunu belirten Şentop, “Türkiye bu tür hamlelerle, bu tür operasyonlarla zarar görecek bir ülke değil artık. Bunu herkesin bilmesi lazım.” dedi.