Tag

Onlar

Kılıçdaroğlu: 100 bin güvenlik görevlisi alacağız

Haberler May 04, 2023 No Comments

Polis intiharlarının hangi boyutlara ulaştığını da çok iyi bildiğini belirten Kılıçdaroğlu; “O nedenle 100 bin güvenlik görevlisi de alacağız. Ve onlar normal mesailerini yapacaklar. Onları yük altından çıkaracağız. Bu kadar yük olmaz.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Bütün çocuklar Türkiye genelinde okulda beslenecek

Haberler May 02, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün çocuklar Türkiye genelinde okulda beslenecek. Ayrıca hiç geliri olmayan ya da geliri asgari ücretin altında olan bütün ailelerde kadının banka hesabına en az asgari ücret kadar para yatıracağız.” dedi.

‘İlk turda bu işi bitireceğimizin göstergesi Ankara mitingi olacak’

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

“Türkiye artık sahada savunma konseptlerini değiştiren bir ülke konumuna geldi. Her sektörde bu böyle. Hangi alana giriyorsak oyun değiştirici boyutta giriyoruz”- “Biz ilk turda bu işi bitireceğiz diyoruz, onun göstergesi de Ankara mitingi olacak”

Avukatlardan, 134 belediye başkanı hakkında suç duyurusu

Haberler Mar 07, 2023 No Comments

MARDİN’de ‘Tam Bağımsız Avukatlar Grubu’ üyesi avukatlar, Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği illerde yıkılan binalarda ihmali olduğu gerekçesiyle 10 il ve 41 ilçenin mevcut ve geçmiş 134 belediye başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çocuklar bir gecede büyüdü: 12 yaşındaki kız iki ceset çıkarmıştı

Haberler Şub 21, 2023 No Comments

Depremden sonra en büyük travmayı çocuklar yaşıyor. Enkazdan yakınlarının cenazesini, kedi ve muhabbet kuşlarının ölülerini çıkaran, oyuncak bebeklerinin kafası ya da kolu koptuğu için toprağı kazıyıp onları gömen çocuklar var… Bir grup gönüllü öğretmenle İskenderun’da çadır kurup çocuklara psikolojik destek veren Abdurrahim Aras, “Buraya geldiğimizde çocukların bir gecede büyüdüklerini fark ettik. Çocukluklarını unutmuşlar, bir gecede yetişkin hale gelmişlerdi” dedi

Depremzedelerden Bakan Çavuşoğlu’na ilginç talep ve şikayetler

Haberler Şub 17, 2023 No Comments

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde depremzedeler, ilçeyi ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na ilginç istek ve şikayetlerde bulundu. Bir depremzede, yıkım kararı alınan binasının yıkılmaması için Çavuşoğlu’ndan yardım istedi. Bir kişi de evdeki elektrik sorunu ile ilgili yakınlarını Bakan’a şikayet etti.

Bakanlık uzmanları depremzedeleri konutlarının hasar durumu hakkında bilgilendiriyor

Haberler Şub 13, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı uzmanlar, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen Osmaniye’de 2 noktada kurulan çadırda hizmetlerini sürdürüyor- Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş:- “Osmaniye’de depremzedelerle ilgili onların geleceğini ve yaşamlarını kurmaları yönünde bir plan sunmuş olacağız. Böylelikle hayatlarını devam ettirebilmeleri için devlet adına, hükümetimiz ve Bakanlığımız adına onlara elimizden gelen her türlü yardımı yapmış olacağız”