Tag

Önem

Bankaların kredi uygulamaları konut satışlarını frenliyor

Haberler May 17, 2023 No Comments

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Hakan Akçam:- “Konut kredisinde faiz oranı yüzde 3,2 ila 3,43 aralığında yani tarihteki en yüksek rakamlara doğru gidiyoruz. Bazı bankalar da ‘ihtiyaç kredisi vermeme’ yönünde kararlar almış”- “Kiralar konusunda geçmiş dönemlerde yapılan TEFE-TÜFE uygulamasına geri dönmekte fayda var. Her iki tarafı korumak adına TEFE-TÜFE ortalamasını 12 aya bölüp artış talep edilmeli”

Artemis Arıtım, Çevre teknolojileri alanında 25 yılı geride bıraktı

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Artan nüfus ve sanayileşme, çevre kirliliğini hiç olmadığı kadar yüksek seviyeye çıkardı. Türkiye’de yılda 32 milyon ton atık ortaya çıkıyor. Denizler ve nehirler de en büyük risk altındaki alanlardan. Atık su Geri Kazanım sektörü ise oluşan bu zararı en aza indiren teknolojiler sunuyor. Artemis Arıtım, 1998 yılında adım attığı sektörde 25. yılını geride bıraktı.

Deprem bölgesinde az hasarlı evi olanlara uyarı

Haberler Şub 09, 2023 No Comments

“Depremde evi yıkılmayanlar, hemen kendi kendilerine ‘bunlar önemli değil’ diyerek, çatlak onarımına, makyajlamaya girişmesin, hasar seviyelerini kendi kendilerine tespit etmesinler”- “‘Ufacık bir çatlak vardı, çok önemli değil, biz onları sıvadık, geçti, gitti’ demek, kendilerine belki bir sonraki deprem için ‘mezar yaptık’ demek olur”